04 AC LB Spišská Nová Ves - EDYMAX SPU NITRA 89:75

06.12.2012 12:07

Nitrania vstúpili do dôležitého zápasu o čele proti Spišskej Novej Vsi zlou nohou, a hneď od začiatku viedli v zápase domáci. Domáci hráči úspešne trestali chyby hostí a tak po prvej štvrtine sa ich náskok dostal do dvojciferných čísiel. V druhej štvrtine však začali sťahovať manko Nitrania, čo im aj celú štvrtinu úspešne darilo. Nakoniec sa odchádzalo do šatní za 6-bodového vedenia Spišiakov 41:35, ale s pocitom, že zápas nie je stratený. Po prestávke pokračovala vyrovnaná hra, v ktorej sa bojovalo o každú loptu. Do záverečnej 10-minútovky vstupovali zverenci Milana Černického s 8-bodovým. V záverečnej časti sa hráči Edymaxu snažili o zdramatizovanie zápasu, ale domáci tím skúsene postrážil svoje vedenie v zápase a nedovolil Nitre žiadnu drámu. Úspešne sa im podarilo navyšovať skóre a nakoniec si Spišská Nová Ves ubránila domácu palubovku, keď porazila Nitru 89:75.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Edymax SPU Nitra 89:75 (24:10, 17:25, 20:18, 28:22)
Najviac bodov: Acker 25, Baldovský 18, Burke 16 - Tomek 28, Geiger 12, Žvan 8
TH: 18/15 - 6/3, fauly: 14 - 22, trojky: 8 - 4, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Bohucký, 1100 divákov