Anthony McClain druhým najlepším hráčom 9. kola

06.11.2012 22:20

Ocenenie "Hráč týždňa", ktoré udeľuje medzinárodný basketbalový server eurobasket.com si vyslúžil v 9. kole Kevin Thompson. Komárňanský krídelník sa najväčšiou mierou podieľal na víťazstve svojho tímu v zápase proti Svitu. Thompson dosiahol v zápase veľmi cenené "double-double" za 22 bodov a 19 doskokov. Aj vďaka tomuto výkonu sa Komárnu v tejto sezóne darí. To isté možno povedať aj o Kevinovi Thompsonovi, ktorému sa v jeho prvej sezóne Európe darí. S priemerom 18 bodov na zápas sa radí do top 10 najlepších strelcov extraligy s úspešnosťou streľby takmer 70%. Mimo bodov sa mu darí aj v blokoch, s priemerom 2.2 bloku na zápas mu dokonca patrí prvé miesto.

 

Druhé miesto patrí Anthony McClainu z Nitry. Aj McClain zažíva svoju prvú sezónu v Európe. V zápase proti Leviciam odohral zatiaľ svoj najlepší zápas v sezóne, keď 17 bodmi a rovnakým počtom doskokov získal "double-double". Bohužiaľ ani tento výborný výkon nestačil, keď Nitrania prehrali v Leviciach 66:81. "Biggie" sa zlepšuje vo svojich štatistikách od zápasu k zápasu. Postupne sa prepracováva medzi najdôležitejších hráčov nitrianského kadra, takže sa môžme tešiť na viacej takýchto výkonov v jeho podaní.

 

Na treťom mieste sa umiestnil Kenneth Henderson zo Svitu. V zápase s Komárnom zaznamenal 29 bodov a 11 doskokov, no ani tento výkon nestačil, a tak si Svit odnášal z juhu Slovenska prehru 74:86. Aj napriek zlej bilancii Svitu, ktorý vyhral iba jeden zo svojich siedmich zápasov môžu tešiť aspoň fanúškov Svitu štatistiky Hendersona. S priemerom 18.3 bodu na zápas je najlepším strelcom extraligy. Mimo iného sa nachádza aj na 5. mieste v doskokom (7.5 doskoku na zápas) a je aj 7. najviac asistujúcim hráčom - 2.7 asistencie na zápas.

 

Ostatní top hráči 9.kola:

4. Maurice Acker (Spišská Nová Ves) - 23 bodov, 2 doskoky a 9 asistencií

5. Dwight Burke (Spišská Nová Ves) - 19 bodov, 15 doskokov a 3 asistencie

6. Zack Crimmins (Handlová) - 15 bodov a 11 doskokov

7. Peter Dorazil (Banská Bystrica) - 19 bodov a 10 doskokov

8. Troy Gottselig (Levice) - 13 bodov, 8 doskokov a 3 asistencie

9. David Kyles (Levice) - 22 bodov a 4 asistencie

10. Chris Lowe (Komárno) - 22 bodov, 2 doskoky a 2 asistencie

 

Hráč týždňa je vyberaný podľa výpočtu užitočnosti, ale zahŕňa aj výsledok zápasu, dôležitok zápasu alebo či daný hráč dosiahol double/double atď.

Vzorec užitočnosti je kombináciou viacerých vzorcov, ktoré používajú rôzne basketbalové ligy/federácie.

Vzorec (v AJ):

1.5*PTS + 3* (REB+AST+ST+BL-TO) - 2*BSAG - 4*PF + 3*PFRV + 4* (2FGPM+3FGPM) + 1.5*FTM - 3* (2FGPA-2FGPM) - 3* (3FGPA-3FGPM) - (FTA-FTM)

bknitra.com