Astrum Levice - EDYMAX SPU NITRA 81:66

05.11.2012 22:26

Vstup do derby mali lepšie Levičania, keď ich naštartoval dvoma úspešnými trojkovými pokusmi Kyles. Hostia však nedovolili odskočiť od začiatku súperovi a tak od začiatku mohli diváci vidieť vyrovnaný zápas. Do druhej štvrtiny vstúpili lepšie Nitrania, ale ich vedenie v zápase bolo krátkodobé. Potom opäť patrilo slovo domácim, ktorý aj vďaka nešportovej chybe Cadota odchádzali do šatní za 5-bodového vedenia 45:40. Po prestávke sa šnúrou 6:0 dostali do vedenia hráči Nitry, ale vďaka vlastným chybám umožnili hráčom Petra Bálinta vrátiť vedenie na svoju stranu. Záverečnú časť zápasu zvládli lepšie domáci, keď sa ich náskok dostal do dvojciferných čísiel. Hráči Edymaxu stiahli síce manko na 9 bodov, ale vďaka nepresnostiam definitívne odovzdali 2 body levickému tímu. Levice si nakoniec v závere ustrážili vedenie v zápase a vyhrali nad Nitrou 81:66.

Astrum Levice - EDYMAX SPU Nitra 81:66 (25:22, 20:18, 16:14, 20:12)

Najviac bodov: Kyles 22, Gottselig 13, Pane 12 - McClain 17, Geiger 15, Cadot 12
TH: 17/13 - 15/11, fauly: 20 - 19, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Fúska, 1500 divákov