BC Prievidza - EDYMAX SPU NITRA 85:98

20.01.2013 12:24

Od úvodu mohli vidieť diváci v Prievidzi útočný basketbal z oboch strán, v ktorom mali od prvých minút navrch hosťujúci hráči. Zaujímavosťou z prvej časti zápasu je, že prvých 10 bodov Nitry dal Kovačevič, postupne sa však pridali aj ostatní hráči. Už v prvej štvrtine si Nitrania vybudovali dvojciferný náskok, ale Powers pred koncom štvrtiny stiahol skóre zápasu na 22:30. V druhej štvrtine sa síce prihlásili k slovu aj domáci, ale zverenci Ľubomíra Urbana mali vždy pripravenú účinnú protizbraň ktorou nedovolili Prievidžanom sa dostať do nejakého väčšieho trháka. Do šatní sa odchádzalo nakoniec za 11-bodového vedenia 4 hráčov Edymaxu, keď sa Kovačevičovi podaril trojkový pokus s klaksónom. Aj v druhom polčase držali taktovku vo svojich rukách hostia, ich náskok sa neustále zvyšoval. V poslednej 10-minútovke sa diváci žiadnej drámy nedočkali a tak si Nitrania bezpečne postrážili vedenie zápasu. Nakoniec si teda hráči spod Zobora pripísali tretiu výhru v tejto sezóne nad Prievidzou, tentokrát na ich pôde v pomere 98:85.

BC Prievidza - EDYMAX SPU Nitra 85:98 (22:30, 21:24, 19:22, 23:22)
Najviac bodov: Harris 31, Manns 15, Falkner 14 - Kovačevič 23, Kosa 17, Tomek a Geiger po 16
TH: 29/20 - 21/19, fauly: 19 - 22, trojky: 3 - 7, rozhodovali: T. Lukáč, Fuska, Šarišský, 2300 divákov