BK AX SPU Nitra - 04 AC LB Spišská N. Ves 88:82

28.02.2009 20:25

BK AX SPU Nitra - 04 AC LB Spišská Nová Ves 88:82 (22:16, 21:20, 20:24, 25:22)
Najviac bodov: Hill a Pohanka po 22, Votroubek 11 - Avalič 26, Mišinský 13, Madaj 12
TH: 22/16 - 13/9, fauly: 16 - 20, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Janáč, Pipíška, Margala, 450 divákov

Nitra nastúpila do zápasu bez svojho playmakra Lawrenca, ktorý zápasil so zdravotnými problémami. Úvod napriek tomuto faktu patril domácim, keď sa po 2 úspešných trojkách Votroubka a 5 bodoch Hilla dostali do vedenia 12:6. Spišská sa však neustále držala na dostrel, pričom ťažila z hry dvojice Avalič-Nuber. Prvá časť hry napokon skončila 22:16 v prospech domáceho kolektívu.

Nitrania síce mali v prvej polovici druhej periódy prevahu, ktorá sa prejavila v 11 bodovom vedení, avšak hostia šnúrou 8-0 upravili v 6.minúte stav na 30:27. Nitre sa ešte zásluhou Červenku a Tomeka podarilo zvýšiť svoj náskok pred veľkou prestávkou na 7 bodov(43:36).

Do druhého polčasu vstúpili lepšie východniari, keď najlepší hráč hostí Avalič v priebehu 30 sekúnd zaznamenal 4 body. Nitru držali nad vodou v tejto fáze hry len Ľuboš Pohánka a Dametri Hill, čo bolo však na Novú Ves málo, ktorá sa ľahko dostávala do streleckých príležitostí, ktoré aj hráči hostí premieňali a v 7.minúte tretej časti sa dokonca po šestke Nubera dostali do dvojbodového vedenia(53:55). V tejto fáze už tréner domácich nemal na výber a za veľkého aplauzu poslal na ihrisko Lawrenca. Ten sa uviedol hneď košom s faulom a na konci štvrtiny nabil Pohánkovi, ktorý trojkou upravil na 63:60.

Hoci Lawrence nebol strelecky príliš aktívny, ale spolu s Tomekom začali “makať“ v obrane a tým akoby strhli celý nitriansky kolektív k dôraznejšej defenzíve. Spišici zrazu nemali toľko voľného priestoru ako tomu bolo v 3.štvrtine a keď Pohánka pridal 8 bodov v rade na úvod štvrtej periódy zdalo sa, že Nitra zlomila odpor Spišskej. No hostia sa na konci strenutia nebezpečne priblížili a po trestných hodoch Kožára 28 s pred koncom zápasu bol stav už len 84:80. Keďže následne Pohánka premenil 4 šestky a hosťom trojkové pokusy nevyšli , domáci si výhru ustrážili.