BK AX SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 74:53

07.02.2009 22:01

Úvod stretnutia sa niesol v znamení nášho celku, keď v 6. minúte sme vyhrávali 9-1, lenže Bystričanov tento výborný úvod Nitry nepoložil a pomaly sa začali doťahovať. Nitra si však stále držala dostatočný odstup. Druhá štvrtina sa opäť niesla vo vyrovnanom duchu, Nitrania si však dokázali vytvoriť polčasové osembodové vedenie. Druhý polčas sme začali s Lawrencom na striedačke, ktorý mal už v prvom polčase 4 zbytočné fauly a dnes jeho prínos pre tím nebol taký, na aký sme všetci zvyknutí. Naopak skvele ho nahradil Andrej Červenka, ktorý dnes podal asi najlepší výkon v sezóne a zaslúžene sa stal najlepšim strelcom celého stertnutia. Tretia štvrtina bola na body najchudobnejšia, keď sme ju vyhrali v pomere 13-9. V tejto časti sme boli svedkami pomerne slabého basketbalu plného strát a nepresnej streľby oboch celkov. Nitra, v 4. štvrtine hrajúca bez američanov,  zvádla poslednú časť asi najlepšie z celého zápasu, keď sme ju vyhrali o 9 bodov a konečný rozdiel tak narástol na presvedčivých 21 bodov. Dnes to určite nebol najpohľadnejší zápas, ale dôležité su 2 body do tabuľky. Bystrica sa dnes prezentovala veľmi slabou streľbou a bojovnosť na kvalitnejšieho súpera nestačila.

splnili sme kľúče k výhre, ktoré sme uverejnili pred zápasom?

• nepodceniť súpera ÁNO

Banskú Bystricu sme nepodcenili, náš prejav však bol po 2 týždňovej prestávke kostrbatý, ale keďže sme vyhrali každú zo štvrtín, víťazstvo je zaslúžené.

• ustrážit duo Škara – Hovaňák ÁNO

Spolu zaznamenali len 17 bodov s 30% úspešnosťou strelby, obaja stratili po 5 lôpt, Hovaňák dnes ostal bez asistencie, Škara nám jedine robil problémy na doskoku, keď doskočil 12 lôpt.

• rozhodnúť o výsledku už do polčasu NIE

Po polčase sme mali 8 bodové vedenie, avšak určite to nebol náskok, ktorý by nám dovolil hrať druhý polčas uvoľnene.