Budúca sezóna bez účasti Nitry

29.06.2017 16:13

Vážení priaznivci nitrianskeho basketbalu,
pripadla nám nemilá povinnosť, potvrdiť informácie, ktoré už zrejme zarezonovali vo Vašom okolí. Vedenie MBK SPU Nitra pristúpilo k rozhodnutiu nepodať prihlášku do budúcej sezóny. Nitriansky mužský basketbal, tak v sezóne 2017/2018 pod Zoborom neuvidíme.
Od roku 2002, kedy sme v starobylej Nitre oslavovali postup do mužskej extraligy, Nitra atakovala najvyššie priečky, disponovala zvučnými menami a vybudovala si určitú povesť. Ako t...o však v živote býva, aj slnečné dni vystriedajú mračná. Už roku 2014 sa otázkou existencie klubu zaoberali kompetentní. V tom období vstúpila Nitra do súťaže s ďaleko nižším rozpočtom ako to bolo po uplynulé roky. Práca s mladými hráčmi, však nezožala očakávané výsledky. Nelichotivý stav vyústil uplynulou sezónou, ktorá zrejme vo vsetkých smeroch nevyšla podľa predstáv. V silej konkurencií, ktorou aktuálne disponuje na radosť fanúšikov naša najvyššia súťaž, Nitra s aktuálnym rozpočtom neobstojí podľa želaní nás, ale i Vás fanúšikov. V snahe zabrániť opakovaniu podobných výsledkov si vedenie dalo za cieľ svoj rozpočet zdvojnásobiť. To sa však nepodarilo.Vznikutá situácia mrzí nás i všetkých, ktorí basketbalu venovali roky života.
Veríme, že nitriansky fanúšik na tento šport spod košov nezanevrie. Pod Zoborom basketbal naďalej žije v podobe nitrianskych nádejí vedených Ľubomírom Urbanom, nitrianskym juniorom i ženskej extralige. Niekdajším hráčom basketbalovej Nitry prajeme veľa úspechov v ich budúcich pôsobiskách. Fanúšikom, sponzorom a členom realizačného tímu, ako aj všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na chode seniorského mužstva v uplynulých sezónach ďakujeme. Veríme, že si spoločnú cestu opäť nájdeme, pri možnom návrate seniorského družstva na basketbalovú mapu Slovenska.
O ďalších možných krokoch, ktoré klub podnikne, Vás budeme informovať.

Pripájame oficiálne vyjadrenie samotného vedenia: