Čo pre hráčov Nitry znamená účasť v play-off

10.03.2016 08:03


V nitrianskom basketbalovom klube pokračovali aj v aktuálnom ročníku cestou práce hlavne s mladými vysokoškolákmi a slovenskými hráčmi, ktorých doplnila dvojica legionárov zo Srbska. Pre gro Semanovej družiny je účasť v play-off nie len vopred stanoveným cieľom, ktorý sa im podarilo splniť, ale i basketbalovým debutom v tejto časti hry. Preto sme zamierili do šatne a vybraným hráčom položili dve rovnaké otázky.

1. Čo pre teba znamená účasť v play-off?

2. Súpera ste si vyberať nemohli. Napokon sa ním stala Prievidza. Čo hovoríte na klub z Hornej Nitry?

Jakub Novysedlák

1.  Účasť v play-off bol náš predsezónny cieľ, takže to do určitej miery beriem ako splnenie tejto méty, aj keď sme to tejto časti hry mohli vstupovať z lepšej východiskovej pozície.

2. Osobne mi nezáleží na tom, akého máme súpera. Ak chceme byť niekedy úspešní, musíme vedieť hrať a vysporiadať  sa s akýmkoľvek rivalom.

Adam Samek:

1.  Aj pre mňa je účasť v play-off niečo nové. Začína akoby nová súťaž, v ktorej musíme hrať na 110% a tým ukázať, prečo sme sa do tejto fázy súťaže dostali.

2. Prievidza je podľa mňa najsilnejší tím súťaže. Hrajú veľmi agresívne a fyzicky sú dobre stavaní. Práve zápase s takýmto súperom nám ukážu, kde sa reálne s našou výkonnosťou nachádzame. 

Patrik Petrovský:

1. Je to pre mňa prvé play-off. V jeho úvodnom zápase som už aj nastúpil. Som rád, že som mohol zažiť tú atmosféru a okúsiť, aké to je. 

2. Čo povedať, súper je jasným favoritom tejto série. Naším cieľom je Prievidzu potrápiť aspoň tak, ako sa nám to podarilo v prvom polčase úvodného zápasu play-off.

Filip Simič:

1. Play-off vnímam ako splnenie cieľa, ktorý sme si v tíme vopred stanovili. Mali sme šancu atakovať v základnej časti siedmu a dokonca aj šiestu priečku, ale kľúčové zápasy, ktorá nám mali pomôcť k tejto méte, sme nezvládli. Bohužiaľ.

2. Najťažšie boli pre mňa osobne zápasy práve s Prievidzou. Považujem ich za najlepší tím v lige. Hrajú tvrdo a agresívne. Hlavne domáce stretnutia sme s nimi nezvládli. Do úvodného zápasu série sme vstupovali s tým, že sa súpera nemôžeme zľaknúť. V predchádzajúcich dueloch sme mali príliš veľa rešpektu, čo nás stálo vysoké inkasované manká hneď v začiatku. Teraz sme dokázali so súperom v prvom polčase držať krok, to musíme zopakovať. 

Juraj Šimončík:

1. Zahrať si play-off je pre väčšinu z nás niečo nové. Je to šanca nabrať nové skúsenosti a vo vrchole sezóny ešte niečo ukázať.

2. Nastupujeme proti lídrovi bodovacej tabuľky, čo je pre nás určitým motivujúcim prvkom. V týchto stretnutiach chceme odovzdať to najlepšie. Pobiť sa o každý centimeter na palubovke, aby sme po zápase mohli odísť so vztýčenými hlavami.  

 

S rovnakými otázkami sme oslovili aj nitrianskeho rozohrávača Mariana Kyselu. Ten strávil väčšinu času kvôli zraneniu ramena, ktoré utrpel ešte v 5. kole základnej časti na lavičke, no takmer na všetky  stretnutia cestoval s tímom. O to viac ho neúčasť v návrate Nitry medzi osmičku tímov zamrzela.

 

1. Postup do play-off bol naším základným cieľom pred sezónou, ktorý sa nám podarilo splniť, takže určite je to spokojnosť, aj keď niektoré zápasy sme mohli vyhrať, a tak zabojovať o lepšie umiestnenie a vyhnúť sa najsilnejším súperom.

2. Prievidza celú sezónu podávala najvyrovnanejšie výkony, preto je právom na prvom mieste po základnej časti. V poslednom období však mali aj nejaké zranenia a trocha vyšli z rytmu, čo by sme v zápase doma mohli využiť a potrápiť ich. Hrajú rýchly a agresívny basketbal . Sú v sérii jasným favoritom, ale my sa im pokúsime cestu trocha sťažiť.     

 

Autor: Daniela Okošová/mbknitra.sk, foto: Martin Kilian