Deň po zápase: Astrum Levice - EDYMAX SPU NITRA

06.11.2012 17:10

V pondelok bola na programe dohrávka 9. kola medzi tímami Astrum Levice a Edymax SPU Nitra. Pozrite sa kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: David Kyles - Astrum Levice

Kyles sa najväčšiou mierou podieľal na víťazstve Levíc nad Nitrou. Na začiatku zápasu dostal dvoma ďalekonosnými trojkami divákov do varu. Počas prvej štvrtiny nazbieral 11 bodov, 9 z nich bolo z trojkových pokusov. V ďalších fázach duelu postupne zbieral body, až sa nakoniec zastavil na čísle 22. Mimo bodového zaťaženia pomohol spoluhráčom aj 4 asistenciami a sám získal pre tím 4 fauly. Zápas nakoniec skončil s 53% úspešnosťou streľby, pričom spoza veľkého oblúka premenil 4 zo 7 pokusov, čo mu nakoniec prinieslo efektivitu 20 a zároveň aj označenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Anthony McClain - EDYMAX SPU NITRA

Pivot Nitry má za sebou najlepší zápas v doterajšej sezóne. Od začiatku si s ním podkošoví hráči Levíc nevedeli rady, aj preto sa "Biggiemu" pod košom mimoriadne darilo. V zápase dokázal nazbierať 17 bodov, ale čo bolo oveľa dôležitejšie, nazbieral aj rovnaký počet doskokov. Anthony si svoje odviedol aj v obrane, keď sa mu štyrikrát podarilo zblokovať strelu súpera a v útoku sa mu zas podarilo získať 4 fauly. S efektivitou 33 by bol jednoznačne najlepším hráčom zápasu, ale Nitre to bohužiaľ na výhru v derby nestačilo.

 

3. miesto: Troy Gottselig - Astrum Levice

Kanadská posila Levíc sa podieľala tiež významný podielom na víťazstve Levíc. Aktívnou hrou spôsoboval obrane Nitry neustále problémy, z čoho pramenili 4 získané fauly pre Troya. Gottseligovi sa darilo aj v obrane, keď pomohol tímu 8 doskokmi. Ani v útoku nezaostával, keď zaznamenal 13 bodov a taktiež aj 3 asistencie. Aj vďaka týmto ukazovateľom zakončil zápas s efektivitou 21, čo z neho robilo najefektívnejšieho hráča levického celku.

 

X-factor zápasu: Martin Sýkora

Viacero hráčov v tomto zápase zaujalo, ale tentokrát padľa voľba na levického kapitána. Nielenže sa "Sykymu" darila streľba, ale čo bolo dôležitejšie pre tím Levíc, Martin dokázal eliminovať ústrednú postavu hostí J.R. Cadota. Svojou agresívnou a účinnou obranou pomohol k tomu, že Cadot začal zbierať fauly a jeho prínos pre nitriansky tím sa postupom času zmenšovalo. Suma sumárum, Sýkora pomohol tímu 11 bodmi a 5 doskokmi, čo mu vynieslo efektivitu 12 pre Levičanov.

bknitra.com