Deň po zápase: BC Prievidza - EDYMAX SPU NITRA

20.01.2013 15:08

Na prievidzskej palubovke sa posledný krát v základnej časti predstavili hráči Nitry. Od začiatku mali možnosť vidieť diváci svižný, útočný basketbal, v ktorom však domáci ťahali za kratší koniec. Nakoniec si Nitrania pripísali tretie víťazstvo v sezóne nad úradujúcim majstrom po dobrom kolektívnom výkone počas celého zápasu. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Branislav Tomek - EDYMAX SPU NITRA

Nitriansky pivot zahral výborne proti majstrovi. Pod košom dominujúci, v útoku nebezpečný, taký bol Braňo počas celého priebehu. Výborný zápas DJ-a prezentovala 100% streľba z poľa a trestných hodov, nakoniec sa mu podarilo nazbierať 16 bodov, ku ktorým pridal aj 9 doskokov, čím mu len tesne ušlo "double-double". Jeho dominanciu pod košom prezentujú aj 3 bloky, ktorými znechutil prievidzských pivotov. Braňov výkon bol jedným z hlavných kľúčov k úspešnému víťazstvu na palubovke baníkov.

 

2. miesto: Joseph Harris - BC Prievidza

Prievidzský rozohrávač opäť raz preukázal svoje kvality. Harris bol najnebezpečnejšou zbraňou Prievidze, čo jasne preukazujú aj jeho štatistiky. S 34 bodmi bol jednoznačne najlepším strelcom zápasu, hlavne vďaka trestným hodom, z 13 pokusov bol úspešný 11-krát. Josephovi sa podarilo doskočiť 7 lôpt, svojim spoluhráčom prispel 4 asistenciami a jeho hra mu priniesla až 8 získaných faulov. Bohužiaľ ani tento komplexný výkon nestačil na víťazstvo nad Nitrou.

 

3. miesto: Deremy Geiger a Viliam Kosa - EDYMAX SPU NITRA

Tentoraz sme sa rozhodli na tretie miesto zaradiť až dvoch hráčov z nitrianskeho družstva, keďže  Geiger aj Kosa držali v zápase striedavo rozohrávačskú taktovku, čím prispeli výraznou mierou k dvom bodom. Deremy prispel 16 bodmi, 7 získanými faulami, 5 asistenciami a 2 doskokmi. Na druhej strane milo prekvapil Viliam Kosa, ktorý sa po sérii slabších výkonov vytiahol k výbornému výkonu. Vilo sa prezentoval dobrou streľbou - 7 pokusov z 10 bolo úspešných. K celkovým 17 bodom pridal aj 3 asistencie a 2 zisky.

 

X-faktor: Maj Kovačevič - EDYMAX SPU NITRA

Druhý krát v rade si označenie x-faktora zápasu vyslúžil slovinský ostrostrelec Maj Kovačevič. Síce mal iba 50% úspešnosť streľby, ale s 23 bodmi bol najlepším strelcom tímu, hlavne v prvom polčase bol na nezastavenie, keď sa mu podarilo nazbierať 16 bodov spolu s dôležitým úspešným trojkovým pokusom s klaksónom v druhej štvrtine.

bknitra.com