Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - 04 AC LB Spišská Nová Ves

14.01.2013 00:37

V prvom domácom zápase nového roka nastúpili Nitrania v šlágri proti Spišskej Novej Vsi. Priamy boj o druhé miesto bol dramatický, veď o víťazstve sa rozhodlo až v záverečných sekundách predĺženia. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: J. R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

Bahamský rodák sa opäť ukázal v dobrom svetle, keď nadviazal na svoj dobrý výkon proti Komárnu. V nitrianskom drese bol J. R. najlepším strelcom, keď hlavne vďaka trestným hodom sa dostal na cifru 25 bodov. Výborne vypomáhal aj v obrane, keď sa mu podarilo doskočiť 13 lôpt, čím si opäť raz vyslúžil "double-double". V útoku si hostia s ním nevedel poradiť, z čoho vyplynulo až 10 získaných faulov v jeho prospech. Síce sa mu v zápase podarilo stratiť 7 krát loptu, ale všetko vynahradil tým, že 6 krát asistoval svojim spoluhráčom. Práve vďaka tomuto výkonu Cadota sa mohli na konci zápasu Nitrania tešiť z dôležitého víťazstva.

 

2. miesto: Maurice Acker - 04 AC LB Spišská Nová Ves

Jeden z momentálne najlepších hráčov slovenskej extraligy sa konečne predstavil aj v Nitre a opäť raz ukázal svoju silu. Americký rozohrávač nastrieľal Nitre až 37 bodov pri takmer 100% úspešnosti trestných hodov. Jeho rýchla hra bola najväčším problém pre nitriansku obranu, z čoho pramenilo 8 získaných faulov v prospech spišského hráča. Ako Cadot tak aj Acker stratil množstvo lôpt, konkrétne 10, ale všetko vynahradil siedmimi asistenciami. V obrane tiež vypomohol 5 doskokmi, no ani tento výkon nestačil na víťazstvo v Nitre. Dôležité momenty zápasu Acker nezvládol a preto je iba 2. hviezdou zápasu.

 

3. miesto: Branislav Tomek - EDYMAX SPU NITRA

Po dlhšej odmlke sa opäť k slovu hlási nitrianska podkošová stálica. Braňo sa pridal k J. R - ovi a taktiež si zapísal "double-double" za 18 bodov a 11 doskokov. Výborne sa Tomekovi darilo v útoku, keď doskočil pod súperovým košom 7 krát loptu a v dôležitých momentoch zápasu si pripísal 3 zisky.

 

X-faktor: Maj Kovačevič - EDYMAX SPU NITRA

Trojková istota v drese Nitry sa ukázala naplno v zápase so Spišskou Novou Vsou. Najlepším trojkár extraligy dal celkovo 19 bodov, z toho 12 bolo spoza trojkového oblúka. Keď sa lámal zápas, vedel na seba zobrať zodpovednosť a spolu s Cadotom boli ústrednými postavami dramatického rozuzlenia zápasu. Hlavne jeho tri úspešné trestné hody v závere predĺženia boli pre Nitru mimoriadne dôležité z pohľadu výsledku.

bknitra.com