Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - Astrum Levice

09.12.2012 14:20

Zápas medzi Nitrou a Levicami potvrdili papierové predpoklady, išlo jednoznačne o zápas 19. kola. Oba tímy zviedli do poslednej sekundy dramatický súboj o prvú priečku v extralige. Vďaka výbornej koncovke Nitranov ostali nakoniec dva body doma a na prvej priečke preskočili práve Levice. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: J. R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

Po niekoľkých nevýrazných výkonoch v posledných zápasoch sa v zápase vrátil starý dobrý J.R., ktorého Nitra pozná. Efektívny v útoku, nápomocný v obrane. Počas celého zápasu robil problémy levickej obrane, ale hlavne v záverečnej časti sa stal najdôležitejším faktorom Nitry v zápasovom obrate. Nakoniec sa Cadotovi podarilo nazbierať 25 bodov, pri streľbe 13/10 z poľa. K bodovému kontu sa mu podarilo nazbierať aj 5 útočných doskokov a vďaka svojej výbornej hre získal pre tím až 9 faulov. S hernou efektivitou 22 si právom zaslúži ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Salih Nuhanovič - Astrum Levice

Levický hráč predstavoval neustále nebezpečenstvo, a tak bola nitrianska obrana celých 40 minút v pozore. Slovinský pivot sa tiež prezentoval výbornou streľbou z poľa, z 11 streleckých pokusov bolo úspešných až 7. V závere zápasu však spravil niekoľko chýb, ktoré v konečnom dôsledku stáli Levičanov víťazstvo. Nuhanovič dal nakoniec v zápase 16 bodov, ku ktorým pridal aj 7 doskokov.

 

3. miesto: Deremy Geiger - EDYMAX SPU NITRA

Počas troch štvrtín takmer neviditeľný, ale v poslednej 10-minútovke spolu s Cadotom najdôležitejší muž v nitrianskom drese. 13 bodov z celkových 17 nazbieral práve v poslednej štvrtine. Hosťujúci obrancovia často museli zastavovať Deremyho až faulami, z ktorých plynie 6 získaných faulov a dobrá úspešnosť trestných hodov, keď 9 pokusov z 11 bolo úspešných.

 

X-Faktor: Viliam Kosa - EDYMAX SPU NITRA

Žilinský rodák dopomohol svojim výkonom k tomu, že sa Nitre darilo udržovať na dostrel Levičanov. Vilo sa prezentoval v zápase svojou najsilnejšiou zbraňou, streľbou za tri body. Úspešne premenil 3 zo svojich 5 trojkových pokusov. Darilo sa mu pomáhať aj v obrane, keď doskočil 4 lopty a svojim spoluhráčom dvakrát asistoval. S 11 bodmi v zápase si práve Viliam Kosa vyslúžil označenie x-faktoru.

bknitra.com