Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - BC Prievidza

16.12.2012 15:43

Dobré výkony Nitry a Prievidze nasvedčovali tomu, že zápas 19. kola bude veľmi vyrovnaný a zaujímavý. O dva body sa bojovalo do poslednej sekundy, nakoniec v záverečnej koncovke ustrážila svoje vedenie Previdza a porazila Nitru na jej palubovke. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Joseph J. A. Harris - BC Prievidza

Americký krídelník v drese Prievidze patril k najlepším hráčom na palubovke. Hosťujúci hráč sa staral o to, aby obrana domácich bola v neustálom strehu. Aj keď sa hráči Nitry snažili, dovolili nakoniec Harrisovi zažiariť v zápase. Joseph sa prezentoval takmer stopercentnou streľbou z poľa, zo siedmich pokusov bol neúspešný iba jeden.  K tomu získal pre svoj tím aj 7 faulov, ďalších 8 bodov pridal z trestných hodov. Nakoniec sa jeho bodový prídel nastavil na čísle 20, ku ktorým nakoniec pridal ešte aj 4 doskoky a 3 asistencie, čo z neho zaslúžene robí najlepšieho hráča zápasu.

 

2. miesto: Milan Žiak - BC Prievidza

Bývalý hráč Nitry pôsobí od tejto sezóny v drese Prievidze, a práve proti svojmu bývalému tímu sa vytiahol k výbornému výkonu. Milanovi sa darilo v útoku, nie raz ukázal svojim prienikom prečo patril minulú sezónu k najlepším hráčom v útoku. Žiak nakoniec nazbieral 22 bodov, pri 100% úspešnosti trojkových pokusov. Jeho hra spôsobovala obrane problémy, z ktorej vyplynulo 6 získaných faulov pre tím.

 

3. miesto: J. R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

Bahamský rodák patril k tomu lepšiemu v drese Nitry, v záverečnej štvrtine mal svoj podiel na zdramatizovaní zápasu. V závere však zbytočne fauloval Godbolda, a tým pravdepodobne pochoval nádeje hráčov Edymaxu na dokonanie obratu. Cadot nakoniec mal po zápase na svojom konte 14 bodov, 3 doskoky a 3 asistencie.

 

X-Faktor: Michal Baťka - BC Prievidza

Pivot slovenskej reprezentácie nazbieral síce iba 6 bodov, no práve jeho obranné doskoky boli kľúčom k víťazstvu Prievidze. Jeho skúsená hra v obrane mu vyniesla 9 doskokov a spoluhráčom tiež dvakrát asistoval.

bknitra.com