Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - BK Iskra Svit

18.11.2012 13:55

Prvú štvrtinu súťaže zavŕšili Nitrania domácim súbojom proti Svitu. Hráči Svitu chceli konečne prerušiť svoju sériu prehier, naopak domáci hráči chceli potešiť svojich fanúškov tretím víťazstvom v rade. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Branislav Tomek - EDYMAX SPU NITRA

Tentokrát bolo z čoho vyberať, veď až päť hráčov dosiahlo dvojciferný počet bodov, ale naša voľba padla opäť raz na nitrianskeho kapitána Branislava Tomeka. Braňo bol v zápase so Svitom oporou nitrianskej obrany, keď sa mu podarilo nazbierať 12 obranných doskokov. V útoku tiež nezaostával keď nazádzal súperovi 12 bodov pri streľbe 5/6 z poľa a tým pádom si mohol pripísať na svoje konto tretie "double-double" sezóny. Výborný výkon dokumentuje aj herná efektivita 25 a tým pádom si zaslúži ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Curtis Eugene Allen - BK Iskra Svit

Najväčšou hrozbou hostí bola jedna z posledných posíl Svitu, rozohrávač Curtis Eugene Allen. Spolu s pivotom McNealom dokázali držať svoj tím dlhšiu dobu v zápase. Curtisovi vychádzala hlavne dvojková streľba, úspešných bolo 11 pokusov zo 16. K tomu pridal aj jeden úspešný trojkový pokus a taktiež tímu vypomohol 3 asistenciami a 3 doskokmi. Nitrania mali problém brániť Allena, o čom svedčí až 6 získaných faulov v jeho prospech. S 26 bodmi sa stal najlepším strelcom zápasu, no ani tento výkon nestačil na výhru Svitu.

 

3. miesto: Deremy Geiger - EDYMAX SPU NITRA

Deremy pokračuje vo svojich pozitívnych výkonoch, ku ktorým si určite môže zapísať aj výkon z posledného zápasu. Všestranne bol nápomocný svojmu tímu, od streľby, pokračujúc asistenciami a netreba zabudnúť ani na doskoky. Aké je teda výsledné resumé Deremyho? 20 bodov, z toho tri úspešné trojky, 5 doskokov, 3 asistencie a 5 získaných faulov. Nitriansky rozohrávač bol najlepším strelcom Nitry a jeden z hlavných strojcov víťazstva.

 

 

X-faktor: lavička EDYMAXU SPU NITRA

Označiť niektorého hráča zo zápasu proti Svitu ako x-faktora zápasu je mimoriadne ťažké, preto si zaslúži toto ocenenie celá lavička Nitry. Keď bolo treba tak dokázal ťahať tím ktorýkoľvek z nitrianskych náhradníkov. Juraj Hašan nazbieral 12 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie. Svoj najlepší zápas v nitrianskom drese odohral Vilo Kosa, ktorý pridal 16 bodov a 2 asistencie. Potešilo aj slovinské duo Kovačevič a Žvan, Maj sa hlavne svojimi úspešnými trojkovými pokusmi dostali až na 18 bodov. Druhý z dvojice Slovincov René Žvan pomohol 6 bodmi a 4 asistenciami. Kolektívnym výkonom teda dopomohli títo hráči k víťazstvu nad tímom Svitu.

bknitra.com