Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - MBK Baník Handlová

25.11.2012 13:49

Zápas Nitry s Handlovou, ktorý bol súčasťou 14. kola mal byť podľa papierových predpokladov jasnou záležitosťou pre domácich. O víťazstve však rozhodla až záverečná 10-minútovka zápasu. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: J.R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

V zápase s Handlovou to dlho nevyzeralo na to, že by Nitrania mohli doma vyhrať. Ale to čo nik nečakal, bol vstup do záverečnej časti. A všetko naštartoval práve J.R. Cadot. Svojim výkonom v poslednej štvrtine jasne ukázal, kto by si mal zaslúžiť ocenenie prvej hviezdy zápasu. J.R. ostal tesne pod hranicou "double-double", keď nazbieral 21 bodov a 9 doskokov, ku ktorým pridal aj 2 asistencie. Handlovskí hráči si s ním nevedeli rady, pretože Cadotovi sa podarilo získať až 6 lôpt a zároveň si dokázal vypýtať až 7 faulov. S hernou efektivitou 27 si teda zaslúži naše ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Deremy Geiger - EDYMAX SPU NITRA

Druhou ústrednou postavou zápasu bol opäť hráč Nitry, tentoraz to bol rozohrávač Deremy Geiger. Deremymu vychádzala hlavne trojková streľba, úspešných mal päť pokusov zo siedmych vystrelených. K tomu pridal aj stopercentnú úspešnosť trestných hodov a nakoniec sa jeho bodový prídel zastavil na čísle 24. Nezaostával však aj vo svojich tradične silných štatistikách, podarilo sa mu pridať 6 asistencií a aj 4 doskoky.

 

3. miesto: Jason Eric Davis a Zachary David Crimmins - MBK Baník Handlová

V drese hostí nás zaujali až dvaja hráči, pretože Crimmins s Davisom predstavovali najväčšie nebezpečenstvo pre tím Nitry. Davisovi sa podarilo úspešne presadzovať v útoku, nakoniec sa zastavil jeho zápasový účet na 20 bodoch, 6 doskokoch, 4 asistenciách, 4 získaných loptách a až 8 fauloch získaných v prospech tímu. Pivot Handlovej Crimmins nezaostával, naopak sa mu podarilo nazbierať až o 5 bodov viac oproti jeho spoluhráčovi Davisovi. K bodom prispel aj 4 doskokmi, no ani tieto dva výkony nakoniec nestačili na výhru nad Nitrou.

 

X-Faktor: Branislav Tomek - EDYMAX SPU NITRA

"DJ"-a nezastaví nič, ani menšie zranenie, ktoré si privodil v tretej štvrtine. Braňo sa nakoniec vrátil do zápau, aby narobil poriadky v nitrianskej obrane. A že mu to aj vyšlo, pretože už štvrtý krát v rade si môže zapísať "double-double", tentoraz za 11 bodov a 12 doskokov. Svojou bojovnosťou a zápalom jasne ukázal divákom, ako sa bojuje o víťazstvo za nepriaznivého stavu. Práve výkon Tomeka bol jedným z rozhodujúcich faktorov pri obrate v záverečnej štvrtine.

bknitra.com