Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - MBK Rieker Komárno

02.12.2012 09:30

16. kola prinieslo krajské derby, v ktorom sa stretli tímy Nitry a Komárna. Tento zápas bol dôležitý v boji o čelo extraligového pelotónu. Nitrania však tento zápas nezvládli, a tak si Komárno pripísalo zaslúžené víťazstvo. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Kevin David Thompson jr. - MBK Rieker Komárno

Komárňanská podkošová opora úradovala aj v tomto zápase. Thompson zaznamenal už svoje siedme "double-double" sezóny v rade, tentoraz proti Nitre nazbieral 17 bodov a 12 doskokov. Obrana Nitry mala počas celého zápasu s týmto hráčom problém, a včerajší zápas podal dôkaz o tom, že hráč Komárna patrí momentálne medzi najlepších hráčov Extraligy. Preto si právom zaslúži ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Amin Stevens - MBK Rieker Komárno

Aj druhé miesto patrí hosťujúcemu hráčovi, tentoraz najnovšiemu prírastku do kádra lodiarov, Aminovi Stevensovi. Stevensovi sa podarilo nahádzať Nitre 13 bodov, ku ktorým pridal 8 doskokov, a tak spolu s Thompsonom tvorili pevné piliere komárňanskej obrany. Aminovi sa podarilo ešte získať 2 lopty a pomôcť tímu jednou asistenciou.

 

3. miesto: Anthony McClain - EDYMAX SPU NITRA

Až na treťom mieste sa umiestnil hráč domáceho celku. Anthony McClain patril medzi svetlé momenty hry Nitry. "Biggie" sa prezentoval výbornou streľbou z poľa, z ôsmich pokusov bolo úspešných až 6. Nápomocný bol aj pod košom, kde doskočil 7 lôpt, a súperovi rozdal 4 bloky.

 

X-Faktor: fanúškovia MBK Rieker Komárno

Tentoraz si označenie x-faktoru zápasu vyslúžili fanúškovia hostí. Svojmu tímu vytvorili takmer domáce prostredie a boli povestným šiestym hráčom na ihrisku. Aj vďaka ich podpore si Komárno vezie z Nitry 2 body za víťazstvo.

bknitra.com