Deň po zápase: EDYMAX SPU NITRA - ŠKP Banská Bystrica

20.12.2012 13:50

Nitrania sa po prehre s Prievidzou opäť predstavili na domácej palubovke, tentokrát proti nim stála nevyspytateľná Banská Bystrica. Hráči Edymaxu však nepripustili ďalšie domáce zakopnutie, a s prehľadom si postrážili víťazstvo na svojej pôde. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: J. R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

J. R. sa dobrom výkone proti Prievidzi naplno ukázal proti Bystričanom, kde herne vyčnieval nad všetkými hráčmi zápasu. Hostia ho mali problém brániť, z čoho nakoniec vyplynulo až 9 získaných faulov. V trestných hodoch bol Cadot takmer neomylný (11/12) a z poľa sa mu podarilo dať ďalších 11 bodov, čím sa jeho bodové konto zastavilo na čísle 22. K bodom pridal aj 12 doskokov, takže si mohol pripísať aj "double-double". Jeho všestrannosť sa prejavila aj v ďalších ukazovateľoch - 5 ziskov, 5 asistencí a jeden blok, čím sa jeho herná efektivita zastavila na čísle 45, a tým pádom ho možno bez najmenších pochýb označiť ako najlepšieho hráča zápasu.

 

2. miesto: Anthony McClain - EDYMAX SPU NITRA

Po niekoľkých zápasoch, ktoré Anthony presedel na lavičke prišla jeho príležitosť, a on ju naplno využil. Bystrickí hráči museli byť zúfalí z počínania si Biggieho pod košom. Súperovi rozdal 9 blokov, pod košom sa mu podarilo doskočiť 8 lôpt a z poľa bol neomylný (6/6). McClain nazbieral nakoniec 14 bodov, ale jeho príspevok do obrany bol kľúčovým úspechom k víťazstvu.

 

3. miesto: Deremy Geiger - EDYMAX SPU NITRA

Legionárske trio ovládalo nitriansku palubovku, rozohrávač Nitry bol najlepším strelcom zápasu. Jeho rýchlosť bola pre policajtov veľkou záťažou a tak nemal Deremy problém získať pre svoj tím 8 faulov. Svojich spoluhráčov podporil 5 asistenciami a nakoniec sa mu podarilo nahádzať 29 bodov, pričom bol takmer neomylný z trestných hodov (12/13).

 

X-Faktor: Branislav Tomek - EDYMAX SPU NITRA

Kapitán nitrianskeho tímu bol dlho neviditeľným hráčom, ale keď bolo treba vedel potiahnuť svoj tím. V záverečnej štvrtine sa začali hráči Banskej Bystrice približovať k Nitre, a práve DJ nedovolil žiadnu drámu a hlavne svojim úspešným trojkovým pokusom zlomil odpor súpera. K svojmu výkonu pridal aj 6 doskokov a jednu asistenciu.

bknitra.com