Deň po zápase: Inter Bratislava - EDYMAX SPU NITRA

22.11.2012 18:52

Zápas 13. kola medzi Interom a Nitrom naplnil do bodky predpoklady ťaháku kolu. V zápase sa o víťazstvo bojovalo až do poslednej sekundy. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Goran Bulatovič - Inter Bratislava

Tentoraz nás najviac zaujal hráč v súperovom drese. Goran Bulatovič, ktorý pochádza z Čiernej Hory bol jednoznačne najlepším hráčom zápasu, o čom svedčia aj jeho pozoruhodné štatistiky. Spolu zaznamenal 22 bodov, pri streľbe z poľa 6/8, ku ktorým pridal 12 úspešných trestných pokusov. V obrane tiež pomáhal keď doskočil 7 lôpt. Najviac platný bol však v útoku, o čom svedčí 5 získaných lôpt, 3 asistencie a až 11 získaných faulov. Mohol rozhodnúť o víťazstve svojho tímu, no záverečná streľba mu absolútne nevyšla podľa jeho predstáv. S hernou efektivitou 33 si však zaslúži ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Branislav Tomek a J.R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

Na druhom mieste sme označili Branislava Tomeka a J.R. Cadota, pretože rovnakým dielom prispeli k zlepšenému obrannému výkonu Nitry v druhom polčase. Braňo nazbieral 12 bodov, ku ktorým pridal 14 doskokov, 3 asistencie a 4 získal loptu. Týmto výkonom natiahol svoju šnúru "double-double" zápasov už na tri zápasy v rade. J. R.-ovi vyšla hlavne druhá polovica zápasu, vďaka ktorej sa dopracoval celkovo na 20 bodov a 10 doskokov, čím si tiež vyslúžil "double-double", jeho druhé v sezóne.

 

3. miesto: Viliam Kosa - EDYMAX SPU NITRA

Vilo sa po zranení nadýchol k dobrým výkonom, ktoré pokračovali aj v zápase s Interom. V zápase sa prezentoval svojou najväčšou zbraňou, streľbou za tri body. Päť trojkových pokusov bolo úspešných, ku ktorým pridal ďalšie 2 body z poľa a taktiež pomohol 4 asistenciami a rovnakým počtom doskokov.

 

X-faktor: René Žvan - EDYMAX SPU NITRA

Tentoraz bolo rozhodnutie o x-faktore zápasu jednoduché, René Žvan rozhodol o víťazstve Nitry. V poslednej štvrtine stál u všetkého dôležitého, 7 zo svojich 8 bodov nazbieral v tejto časti hry, vrátane úspešnej trojky 5 sekúnd pred koncom, ktorá sa ukázala byť ako víťazná. Ku svojim 8 bodom pridal aj 3 asistencie a vďaka jeho hre v záverečnej 10-minútovke si Nitrania odviezli z Pasienkov 2 body.

bknitra.com