Deň po zápase: MBK Baník Handlová - EDYMAX SPU NITRA

30.12.2012 13:48

Hráči Nitry uzatvárali kalendárny rok na pôde Handlovej, kde malo ísť o jasný zápas prvého s posledným. Handlovčania však vďaka záverečnej štvrtine a výbornej koncovke nedovolili pustiť dva body na domácej palubovke a vyhrali nad lídrom. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Kevin Bridgewaters - MBK Baník Handlová

Kevin sa vrátil do Handlovej s cieľom pomôcť Handlovej odpútať sa z posledného miesta. A proti Nitre odohral pravdepodobne svoj najlepší zápas kariéry. Hlavne vďaka nemu si domáci tím pripísal nakoniec víťazstvo, keď nastrieľal 47 bodov z celkových 103 bodov. Bridgewatersove ukazovatele sú výnimočné, veď posúďte sami - streľba z poľa 8/11, streľba za 3-body 7/9, 5 asistencií, 3 zisky a až 13 získaných faulov. Mrzieť ho môže 7 nepremenených trestných hodov, ale aj s nimi sa nakoniec jeho herná efektivita zastavila na čísle 42. Handlovský rozohrávač si teda právom zaslúži ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Anthony McClain - EDYMAX SPU NITRA

Biggie je v posledných zápasoch na nezastavenie a svoju výbornú formu prezentoval aj handlovskému publiku. Pre hráčov Handlovej predstavoval takmer nezastaviteľnú prekážku a taktiež bol veľmi nápomocný aj v obrane. Anthony sa prezentoval výbornou streľbou z poľa - z 21 pokusov bolo úspešných až 16. K tomu pridal neuveriteľných 20 doskokov, z toho až 13 bolo útočných, čo je vytvorenie nového nitrianskeho rekordu. Svojmu súperovi rozdal aj dva bloky a pre tím získal 7 faulov. Jeho herná efektivita sa vyšplhala až na číslo 48, čo je najvyššie číslo v tejto sezóne v celej extralige, ale bohužiaľ ani tento výnimočný výkon nestačil na 2 body v Handlovej.

 

3. miesto: Ondrej Haviar - MBK Baník Handlová

Aj druhý rozohrávač v handlovskom drese odohral výborný zápas. Ondrej bol neomylný pri streľbe za 3 body, ku ktorej pridal aj takmer 100-percentné trestné hody. K celkovým 17 bodom pridal aj 2 asistencie a spolu s Bridgewatersom boli hlavným kľúčom k úspechu.

 

X-faktor: Michal Podhorský - MBK Baník Handlová

Pre žilinského odchovanca to bola premiéra v Handlovej a vo svojom prvom zápase nesklamal. Svojou dobrou obranou znepríjemňoval život hráčom Nitry a dôležitými asistenciami prispel k výhre. Hlavne záverečná asistencia Crimminsovi mala napokon cenu dvoch bodov.

bknitra.com