Deň po zápase: MBK Rieker Komárno - EDYMAX SPU NITRA

10.01.2013 15:41

Prvý tohtoročný zápas Nitranov mal prívlastok šlágra, pretože v boji o čelo tabuľky nastúpili na pôde Komárna. Komárno si však od začiatku zápasu bezpečne chránilo svoju tohtosezónnu neporaziteľnosť a po výbornom výkone porazili nakoniec Nitru. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Kevin Thompson - MBK Rieker Komárno

Komárňanský podkošový pilier sa po slabšom výkone proti Leviciam vrátil opäť v plnej forme ako ho fanúškovia poznajú. Výborný v obrane, nebezpečný v útoku. Ako už býva zvykom Thompson sa prezentoval dobrou streľbou, z 9 pokusov bolo úspešných šesť, ku ktorým pridal aj 4 úspešné trestné hody, čím sa jeho bodový prídel zastavil na 16 bodov. K bodovému stavu pridal aj 11 doskokov, čím si vyslúžil "double-double". Thompson sa najväčšou mierou postaral o hladké víťazstvo Komárna na domácej pôde.

 

2. miesto: Martin Bílik - MBK Rieker Komárno

Komárňanská stálica pokračuje v tohtosezónnych zlepšených výkonoch, ktoré sa naplno prejavili aj proti Nitre. Bílikovi sa darila hlavne trojková streľba, až 5 jeho pokusov bolo úspešných. V defenzívnej činnosti sa tiež nestratil, pre tím sa mu podarilo získať až 4 lopty. S 18 bodmi bol Martin najlepším strelcom Komárna.

 

3. miesto: J. R. Cadot - EDYMAX SPU NITRA

J. R. odvádza stabilné dobré výkony, čo sa potvrdilo opäť aj v Komárne. Celkovo nazbieral 18 bodov, pri 100% úspešnosti trestných hodov a tým ako tak živil nádeje Nitry v zápase. Bahamský rodák sa snažil vypomáhať aj pod košom, nakoniec sa mu podarilo získať až 5 lôpt. Svojim spoluhráčom prispel 2 asistenciami a podarilo sa mu raz aj blokovať.

 

X-faktor: Jan Kratochvíl - MBK Rieker Komárno

České krídlo v službách lodiarov patrilo k dôležitým článkom zápasu. Síce odohral iba 17 minút, ale počas svojho času na palubovke sa prezentoval takmer 100% streľbou - 4/5 z poľa, 1/1 trojková streľba a 2/2 trestné hody. Ku svojim 11 bodom pridal aj 3 obranné doskoky a počas pobytu na ihrisku sa rýchlo zaraďoval medzi opory tímu Františka Róna.

bknitra.com