Deň po zápase: ŠKP Banská Bystrica - EDYMAX SPU NITRA

15.11.2012 03:42

11. kolo basketbalovej extraligy priniesol súboj Banskej Bystrice a Nitry. Nitrania mali čo oplácať, keďže Bystričania ukoristili výhru na pôde Nitry v 2. kole. Pozrite si kto podľa nás patril medzi najlepších hráčov na palubovke.

 

1. miesto: Branislav Tomek - EDYMAX SPU NITRA

"DJ" sa zlepšuje od zápasu k zápasu, a práve zápas s Banskou Bystricou je jeho tohtosezónnym vrcholom. Výborná streľba, príkladná obrana a robenie problémov obrane Bystričanov, Braňovi vychádzalo všetko. Jeho štatistiky sa zastavili na 21 bodoch a 15 doskokoch, za čo si vyslúžil svoje druhé "double-double" v tejto sezóne a opäť v zápase s policajtmi. Súperom robil vrásky na čele, z čoho pramenilo až 7 získaných faulov a aby toho nebolo málo tak rozdal aj dve "čapičky", čomu vynieslo celkovú efektivitu 33. S týmto výkonom si právom zaslúži ocenenie prvej hviezdy zápasu.

 

2. miesto: Maj Kovačevič - EDYMAX SPU NITRA

Slovinská posila sa taktiež ukázala v najlepšom možnom svetle. Maj Kovačevič je druhým hráčom, ktorý dosiahol svoje sezónne maximum. Čím si ho vyslúžil? Hlavne vynikajúcou efektivitou trojkových pokusov, keď sa mu podarilo premeniť 7 z 10 pokusov. K tomu pridal aj 4 body z poľa, čím sa jeho počet bodov zastavil na čísle 25, čo z neho robilo najlepšieho strelca zápasu.

 

3. miesto: Branislav Koczskás - ŠKP Banská Bystrica

Bystrický matador predstavoval pre nitriansky celok najväčšiu hrozbu. V prvej polovici zápasu nazbieral 14 bodov, pričom len 2 strelecké pokusy sa mu podarilo minúť v tejto časti hry. Druhý polčas si naňho obrana Nitry dávala väčší pozor, ale nakoniec sa Branislavovi podarilo nazbierať 22 bodov, 3 asistencie. Svojim výkonom dokázal držať Bystričanov v zápase.

 

X-faktor Juraj Hašan - EDYMAX SPU NITRA

Po úvodných výborných výkonov prišiel u "Hašiho" menší útlm, ale v zápase s Bystricou sa osvedčil trénerovi Ľubomírovi Urbanovi. Počas svojho pobytu na palubovke sa mu darilo úspešne doskakovať (9 doskokov) a taktiež mu vychádzala streľba. Svojou dravosťou a aktívnou hrou nazbieral Juraj nazbieral síce iba 7 bodov, ale jeho herná efektivita 15 bola veľkým prínosom pre tím Nitry.

bknitra.com