EDYMAX SPU NITRA - 04 AC LB Spišská Nová Ves 96:94 po predĺžení

13.01.2013 12:39

Nitrania nevstúpili do svojho domáceho zápasu podľa predstáv, od úvodných minút sa držali vo vedení hráči zo Spiša. Domáci ale postupom času začali zaberať a postupne prebrali vedenie na svoju stranu. Vďaka úspešnému trojkovému pokusu Geigera 4 sekundy pred koncom sa odchádzalo do šatní za 6-bodového vedenia hráčov Edymaxu 44:38. Po prestávke pokračovala Nitra vo výbornom basketbale, od svojho súpera sa odpútala do dvojciferného vedenia. V polovici tretej štvrtiny síce viedli zverenci Ľubomíra Urbana už o 17 bodov, ale nakoniec sa hráčom Spišskej Novej Vsi podarilo stiahnuť manko na prijateľných 10 bodov pred štvrtou štvrtinou. Vstup do záverečnej štvrtiny mali lepší zverenci Milana Černického, ktorí dokázali zmazať svoje manko a dokonca sa dostať 3 minúty pred koncom do vedenia. Záver poslednej štvrtiny bol dramatický, najprv Kovačevič trojkou dostal Nitru do vedenia 83:81, aby Baldovský premenil dôležité trestné hody a vyrovnal skóre zápasu. 5 sekúnd pred koncom však bol Geigerovi odpískaný prešľap a tak mali možnosť rozhodnúť Spišiaci, ale Acker v čistej príležitosti neskóroval a tak sa za stavu 83:83 išlo do predĺženia. V predĺžení sa začala prejavovať únava na hráčoch Spišskej Novej Vsi, keďže celý zápas sa točilo iba 8 hráčov, ale tento fakt nezmenil nič na tom, že aj táto štvrtina bola z pohľadu diváka dramatickou. V poslednej minúte sa opäť dostali hostia do dvojbodového vedenia, ale vďaka úspešným trom trestným hodom Kovačevič bola Nitra vo vedení. Následne Mandic premenil svoj pokus a Cadot bol úspešný pri trestných hodoch. Všetko mal opäť vo svojich rukách Acker, ktorý však stratil loptu a Cadot dotiahol zápas do úspešného konca pre Nitru. Záver bol ovplyvnený emóciami, ale tento fakt nezmenil nič na tom, že Edymax vyhral na domácej palubovke nad Spišskou Novou Vsou 96:94 po predĺžení.

EDYMAX SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 96:94 po predĺžení (18:20, 26:18, 28:24, 11:21 - 13:11)
Najviac bodov: Cadot 25, Kovačevič 19, Geiger a Tomek po 18 - Acker 37, Burke 26, Mandič 19
TH: 20/14 - 28/24, fauly: 22 - 22, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Margala, 450 divákov