EDYMAX SPU NITRA - BC Prievidza 72:75

16.12.2012 12:29

Domáci hráči sa vrhli na úradujúceho majstra bez rešpektu, a od začiatku zápasu boli vo vedení. Aj vďaka viacerým chybám hostí sa im už v prvej štvrtine podarilo dostať do trháku, keď ich náskok narástol do dvojciferných hodnôt. V druhej štvrtine sa však prihlásili k slovu Prievidžania, ktorí sa postupne začali doťahovať na svojho súpera. Do šatní sa odchádzalo ale za 8-bodového vedenia Nitry 38:30. Po prestávke však ale pokračovala dobrá hra hosťujúceho tímu, ktorý dokázal zmazať manko a nakoniec aj získať vedenie v zápase na svoju stranu. Úvod do záverečnej časti bol pre Prievidzu výborný, vďaka mnohým nepremeneným šanciam Nitry odskočila do dvojciferného náskoku. Už keď sa zdalo, že je všetko vyriešené, začali Nitrania opäť stíhaciu jazdu. Hostia ostali zaskočení a zverencom Ľubomíra Urbana sa podarilo stiahnuť manko na jediný bod. 16 sekúnd pred koncom však Cadot fauloval Godbolda, ktorý premenil oba trestné hody, domáci mali poslednú akciu, ale záverečný pokus Kovačeviča bol neúspešný, a tak si hráči Prievidze postrážili víťazstvo, keď porazili Nitru na ich vlastnej palubovke 75:72.

EDYMAX SPU Nitra - BC Prievidza 72:75 (27:14, 11:16, 13:23, 21:22)
Najviac bodov: Kovačevič 16, Tomek 15, Cadot 14 - Žiak 22, Godbold a Harris po 20
TH: 15/9 - 30/23, fauly: 22 - 16, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč a Hančík, 650 divákov