EDYMAX SPU NITRA - BK Iskra Svit 101:77

18.11.2012 12:51

Do zápasu vkročili zo začiatku lepšie hráči Svitu, ale v polovici prvej štvrtiny začínali preberať kontrolu nad zápasom Nitrania. V druhej štvrtine si domáci navyšovali svoj náskok, ale ku koncu sa hosťom takmer podarilo vyrovnať skóre, ale Kovačevič svojimi bodmi udržal Nitru vo vedení aj po prvom polčase, ktorý vyhrali 44:37. Po prestávke prišiel strelecký uragán, vďaka šnúre 10:0 ušli hráči Edymaxu do bezpečného vedenia. Záverečná 10-minútovka nepriniesla žiadnu drámu, zverenci Ľubomíra Urbana kontrolovali zápas, postupne navýšil svoj náskok na viac ako 20 bodov a diváci sa ku koncu dočkali aj prvej tohtoročnej domácej stovky. Nitra si teda po výbornom kolektívnom výkone pripísali tretie víťazstvo v rade, tentokrát nad tímom Svitu v pomere 101:77.

EDYMAX SPU Nitra - BK Iskra Svit 101:77 (19:14, 25:23, 35:25, 22:15)
Najviac bodov: Geiger 20, Kovačevič 18, Kosa 16 - Allen 26, McNeal 21, Stewart 14
TH: 22/14 - 16/10, fauly: 14 - 21, trojky: 13 - 3, rozhodovali: Zubák, Lamoš a Szibilla, 600 divákov