EDYMAX SPU NITRA - ŠKP Banská Bystrica 98:81

20.12.2012 10:50

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorí sa v prvých minútach ujali vedenia. Postupne sa však hra vyrovnávala, až sa do vedenia dostali hráči Nitry. V druhej štvrtine pokračovali Nitrania vo výbornej hre a postupne budovali svoj náskok, ktorý sa dostal do dvojciferných hodnôt. Nakoniec odchádzali zverenci Ľubomíra Urbana do šatní za 15-bodového vedenia 52:37. Po prestávke sa snažili Bystričania vrátiť do zápasu, ale domáci vedeli vždy odpovedať Mcclainom. Záverečná časť priniesla zdramatizovanie zo strany policajtov, ktorí stiahli manko iba na 8 bodov, no to bol najtesnejší rozdiel, ktorí si dokázali vyprodukovať. Hráči Edymaxu nedovolili žiadnu väčšiu drámu a s prehľadom si postrážili víťazstvo. Nitra si teda v poslednom domácom zápase v tomto roku poradila s Banskou Bystricou o 17 bodov 98:81.

Edymax SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 98:81 (25:19, 27:18, 21:19, 25:25)
Najviac bodov: Geiger 29, Cadot 22, McClain 14 - Pane 22, Rendla 13, Smajlagič a Dahlman po 12
TH: 39/30 - 21/17, fauly: 22 - 27, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Gabara, Pipíška a Szibilla, 450 divákov