Eugene Lawrence do Prostějova

17.06.2009 18:55

Dvadsaťtriročný americký rozohrávač Eugene Lawrence, ktorý v minulej sezóne priviedol BK AX SPU Nitra k zisku titulu slovenského šampióna, prestúpil do českého tímu BK Orly Prostějov. Túto informáciu priniesol internetový portál MF Dnes. Po úspešnej sezóne v drese slovenského majstra, ktorá bola jeho vôbec prvou v Európe, sa ponuky na jeho stole množili. O jeho služby mali záujem kluby z Ukrajiny, Poľska či Maďarska, ale Lawrence si vybral angažmán za riekou Moravou.

"Verím, že bude patriť medzi najlepších rozohrávačov v Česku. Videl som záznamy zápasov, v ktorých nastúpil, zbieral som o ňom referencie. Presvedčil ma po hernej aj ľudskej stránke," nechal sa počuť tréner Prostějova Peter Bálint. Lawrence odohral v priebehu uplynulého ročníka slovenskej extraligy v každom zápase aspoň 31 minút, pripísal si na svoje konto priemerne 17,9 bodu, 5,3 doskoku a 6,4 asistencie na jedno stretnutie. Aj zásluhou týchto vynikajúcich štatistík získal ocenenie pre najlepšieho hráča roka a štyrikrát triumfoval v ankete o najlepšieho basketbalistu mesiaca.

"Nekupovali sme zajaca vo vreci. O Eugenovi sme mali množstvo informácií a veríme, že si udrží formu z uplynulej sezóny. S Poliakom Robertom Skibniewskim by mohli vytvoriť veľmi silnú dvojicu," nechal sa počuť manažér Prostějova Petr Fridrich.

"Lawrence je tímový hráč, čo je pre mňa osobne veľmi dôležité. Navyše, Nitru trénuje Ľubomír Urban, ktorý v minulosti pôsobil už aj v Prostějove. Viem, aký je výborný kouč a čo vyžaduje od svojich zverencov. Aj to zohralo pri mojom rozhodovaní dôležitú úlohu," dodal Bálint.

© SITA 2009