Eugene Lawrence: Nitra bude vždy špeciálna

01.01.2013 21:09

Na Slovensku sa stal hneď po svojom príchode jedným z najlepších hráčov extraligy. Jeho kvality boli kľúčom k zisku majstrovského titulu a po sezóne bol aj viacnásobné ocenený, najväčším úspechom bolo ocenenie Hráč roka. Po odchode z Nitry hral prestížne európske súťaže - Eurocup, Eurochallenge a VTB ligu. Momentálne pôsobí na Ukrajine. Reč je o mozgu nitrianskej rozohrávky v sezóne 2008/2009 - Eugenovi Lawrencovi, ktorého sme vyspovedali o jeho ďalšej kariére po odchode spod Zobora.

 

Aké boli tvoje ďalšie kroky po odchode z Nitry?

"Po mojej prvej sezóne v Európe, ktorú som zakončil titulom v Nitre si ma vyhliadol český klub BK Prostějov. V Prostějove som strávil dve pekné sezóny a potom som prestúpil do majstrovského Nymburku. Aktuálne pôsobím v ukrajinskej lige, v tíme Hoverla Ivano-Frankivsk."

 

Ako si bol/si spokojný so svojimi tímami?

"S Českom som bol veľmi spokojný, veď som tu strávil krásne tri roky. Najviac sa mi páčilo v mojom prvom klube, v Prostějove. Mal som tam aj prvýkrát možnosť hrať proti iným tímom z Európy v Eurochallenge cupe. Momentálne som na Ukrajine, je tu fajn, len trošku väčšia zima. (smiech)"

 

Aké úspechy si dosiahol po odchode z Nitry?

"Po zisku titulu na Slovensku som sa presunul do Česka, kde som svoju premiérovú sezónu zakončil ziskom striebornej medaile s Prostějovom. V ďalšej sezóne sme sa zúčastnili Eurochallenge cupu, kde sa nám podarilo prebojovať do druhej fázy súťaže. Mimo konfrontácie s Európou sa mi opäť podarilo získať striebornú medailu. Po sezóne prejavil o mňa záujem Nymburk, kde som strávil svoju tretiu sezónu v Čechách. Síce sa nám nepodarilo postúpiť do Euroligy, ale v Eurocupe sme sa dopracovali až do štvrťfinále, kde nás zastavil St. Peterburg. Taktiež som s tímom absolvoval VTB ligu, kde sme skončili na 7. mieste, čo bohužiaľ nestačilo na postup ďalej. V Mattoni NBL som sa nakoniec tešil zo zisku svojho prvého českého titulu."

 

Aké sú tvoje spomienky na Nitru?

"Nitra bola špeciálna, keďže sa jednalo o moju prvú sezónu mimo Ameriky. Na klub spominám len v dobrom, manažment a fanúškovia sa ku mne správali ako ku svojej vlastnej rodine. Takže na toto mesto spomínam len v tom najlepšom."

 

Sleduješ tím aj po svojom odchode?

"Samozrejme, vždy si nájdem čas na to, aby som sa pozrel ako si Nitra vedie v extralige."

 

Aký bol bol tvôj najkrajší a najhorší okamih v nitrianskom drese?

"Zlé okamihy som našťastie nemal, s Nitrou som zažil iba tie pekné okamihy, sezónu som tu zakončil majstrovským titulom."

 

Aký bol tvoj najbláznivejší zážitok zo Slovenska?

"Ak by som mal vybrať jeden, tak by som si vybral ten po zisku majstrovského titulu, keď som mal možnosť zahrať si na husliach v rámci osláv. Inak som tu mal výborne."

 

Aké ciele by si chcel dosiahnuť v basketbale?

"Chcel by som vo svojej kariére stále napredovať, ale mojim hlavným cieľom je hrať basketbal na čo najvyššej úrovni. Chcel by som byť súčasťou niektorého klubu, ktorý hráva Euroligu."

 

Je nejaká šanca, že budeš hrať opäť raz na Slovensku?

"Nie som si istý, či budem ešte niekedy hrať na Slovensku, ale jeden nikdy nevie. Basketbalový osud je nevyspytateľný."

 

Aký je tvoj odkaz nitrianskym fanúšikom?

"Nitrianskym fanúškom by som sa chcel poďakovať za všetok ten krásny čas, ktorý som tu strávil. Z celého srdca im chcem poďakovať aj za to ako nám fandili, vďaka ich podpore sme sa im odvďačili na konci sezóny. Nitra bude mať vždy špeciálne miesto v mojom srdci."

bknitra.com