Fapšo nabral v Nitre druhý dych

20.02.2009 14:30

Jedným z kľúčových hráčov Nitry pri víťazstve v dôležitom stredajšom súboji proti majstrovskému Pezinku bol krídelník Peter Fapšo. Skúsený basketbalista ukončil po minulej sezóne svoju nie práve najúspešnejšiu anabázu v  Komárne a po troch rokoch si to namieril naspäť do mesta spod Zobora, kde získal majstrovský titul. Funkcionári nitrianskeho AX SPU si už dnes môžu blahoželať. Mnohými odpisovaný bývalý reprezentant sa stáva jedným z ťahúňov mužstva aj napriek tomu, že väčšinou nastupuje do zápasov z pozície striedajúceho hráča.

http://www.ebasket.sk/obrazky/3m/3881.jpg"Pred sezónou som uvažoval aj o konci kariéry. Veril som však, že ešte mám na to, aby som ukázal ľuďom na Slovensku, že moje meno ešte nie je zatratené. Prišiel som sem aj kvôli trénerovi Urbanovi. Jeho náročné tréningy pomáhajú hráčom k lepším výkonom. Pokiaľ chcem hrať, musím v zápasoch zamakať. Navyše tu panuje lepšia atmosféra ako tomu bolo v Komárne. Je to ale určite zapríčinené aj výsledkami mužstva. Je jednoduchšie hrať keď v kádri máte deväť vyrovnaných chalanov,“ povedal na úvod pre eBasket.sk Fapšo.

Nitra sa pohybuje na vyšších priečkach ako sa pred sezónou predpokladalo a v priebehu sezóny sa zaradila medzi najvážnejších kandidátov na cenné kovy. „Som rád, že svojimi výkonmi prispievam k úspechu kolektívu. Ťažím  najmä z dobrej spolupráce na palubovke. Sila mužstva je aj v schopnosti vysporiadať sa s absenciou spoluhráčov. Proti Pezinku nám napríklad chýbali Ľuboš Pohanka, Roman Ivan a Rišo Körner,“ komentoval jeden z veteránov na slovenských palubovkách.

Adekvátna náhrada za Semana?

Viacerí odborníci sa zhodujú, že z klasického strelca je dnes už aj hráč pre „čiernu robotu“. Nitra po strate bývalého kapitána Petra Semana našla nového http://www.ebasket.sk/obrazky/5m/5557.jpgbojovníka. ,,Na svoju obranu by som chcel povedať, že aj v minulosti som sa snažil pracovať viac pre mužstvo, ako individuálne štatistiky. To, že streľba prichádzala sama od seba, bolo iba bonusom. Radšej však dám peknú prihrávku, akoby som vystrelil. V Nitre mám s Ľubošom Pohankom za úlohu strieľať, a zatiaľ mi to našťastie padá,” nechal sa počuť Fapšo.

Fapšo chce s Nitrou do finále

Po nevýrazných výsledkoch v prípravných zápasoch by ešte v úvode sezóny snáď nikto netipoval tím AX SPU Nitra za ašpiranta  na medailové priečky. Vhodné doplnenie kádra začiatkom sezóny ale všetko zmenilo. ,,Keď som sa sem vracal pred pár rokmi, do rozbehnutej sezóny, tak mala Nitra zlý vstup do súťaže s negatívnou bilanciou. Nakoniec z toho bol titul. Vtedy som mal pocit, že sme mali kvalitný tím. Rovnako to je aj dnes. Pokiaľ budeme hrať kolektívne, čo sme v posledných zápasoch možno trochu prestali, tak môžme isť veľmi ďaleko. Mojim osobným cieľom je zahrať si finále,“ dodal na záver rodák z Považskej Bystrice.

ebasket.sk, autor : Viktor Magdolen