Filip Pejovič opäť oporou tímu spod Zobora

09.08.2016 15:18

Ďalším legionárom, ktorý bude v sezóne 2016/2017 obliekať dres basketbalovej Nitry je už pod Zoborom známy Filip Pejovič. Krídlo srbského pôvodu patrilo v uplynulom ročníku Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy k najlepším hráčom kádra Petra Semana. Pejovič dnes podpísal zmluvu a k tímu MBK SPU Nitra sa pripojí v najbližších dňoch.

V uplynulej sezóne atakoval 200 centimetrov vysoký Srb nie len vrchné pozície klubových štatistík, ale v priebehu súťaže patril aj k popredným hráčom celkového hodnotenia. Spolu zozbieral 439 bodov, na ktorých podiel mala aj 36,4 percentná úspešnosť streľby spoza trojkového obluka. Filip prišiel v uplynulej sezóne pod Zobor hlavne pomôcť tímu prebojovať sa do vyraďovacích bojov, kde dominoval aj v práci pod košom. "Minulú sezónu považujem za krok vpred hlavne pre mladých slovenských hráčov, ktorí figurujú v našom tíme. Na jednej strane sme mali aj vzostupy, keď sa nám podarilo navýšiť počet výhier a prebojovať sa medzi najlepšiu osmičku, ale zároveň aj pádov. Tými myslím prehry s vysokým bodovým rozdielom," hodnotí ostatný ročník Pejovič. Po sezóne odišiel 28-ročný hráč z Nitry do svojho rodiska, kde okrem individuálnej prípravy prešiel hlavne životnou zmenou. So svojou partnerkou vstúpil do manželského zväzku.

Dnešným podpisom sa stal Filip na jednu sezónu opäť nositeľom bielo-modrého dresu."Hlavným dôvodom pri návrate do Nitry,kde som pôsobil aj vlani, bol tím. Chalani tvoria skvelú partiu, ku ktorej som sa bez problémov pripojil. Vedenie tímu je zložené zo skvelých ľudí, s ktorými som bol v kontakte celé leto. Rozhodol som sa, vrátiť sa. Nebudem klamať, páči sa mi aj samotné mesto," vysvetľuje svoje rozhodnutie nitrianske krídlo. V nasledujúcom ročníku pokračujú Nitrania vo vopred avízovanom progrese mladých Slovákov, ktorých dopĺňajú legionári. "Podľa môjho názoru sme v závere sezóny hrali lepšie, na túto časť musíme nadviazať," stručne dodáva Filip na záver.   

 

Autor: Daniela Okošová/mbknitra.sk, foto:archív hráča