Handlová v Nitre nezaváhala

01.02.2017 20:40

Po vynechanom zápase na palubovke Košíc, čakal Nitranov po týždňovej pauze domáci duel. V rámci 30.kola SBL si zverenci Ľubomíra Urbana zmerali sily s Handlovou. Tím baníkov vstúpil do stretnutia výborne. Už v polovici prvej štvrtiny dokázal súpera prestrieľať rozdielom 17 bodov. Domáci tak doplatili opäť na nepozornú obranu, ktorá ich stála sily v dobiehaní nepriaznivého stavu po zvyšok stretnutia. Na súpera sa Nitrania dokázali dotiahnuť v druhej perióde, keď do šatne odchádzali s inkasovaným mankom 32:56. Po výmene strán sa k slovu opäť hlásila Handlová. Domácich zastavil dlhší úsek hry, v ktorom sa im nepodarilo skórovať. Záver stretnutia, ktoré rozhodla Handlová hneď v samom úvode sa už len dohrával vo vyrovnanej poslednej štvrtine. V dobrom svetle sa pred domácim publikom ukázala nová nitrianska posila. Francúzsky rozohrávač Jonathan Dogbo si v premiérovom zápase v slovenskej najvyššej súťaži pripísal do štatistík 22 bodov.

MBK SPU Nitra - MBK Handlová 67:95 (10:27, 22:29, 17:20, 18:19)

Nitra: Samek 15, Rhymes 10 (11 dosk.), Pipíška 7, Jurjevič 4, Ostojič 2 (Dogbo 22, Miloševič 7, Pánis).
Handlová: Sedmák 20, Gudzič 12, Stria 5, Haviar 4, Despotovič (Božovič 17, Zejak 14, Stamenkovič 13, Stojanov 6, Rozim 4).

Povedali po zápase:

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Nešli sme v sobotu do Košíc, lebo vírus zasiahol do nášho mužstva a bolo nás málo. To, že sme v posledných dňoch v podstate netrénovali, bolo dnes na palubovke vidno. Chýbali nám fyzické parametre, potom už ani mentálne odhodlanie u hráčov nebolo vidieť a zápas sa len dohrával. Niet viac k tomu čo dodať."

Marko Cvetkovič (tréner Handlovej): "Naše mužstvo dnes odohralo dobrý zápas, musím hráčom pogratulovať k výkonu. Ušetrili sme trochu hráčov, ktorí mali veľa minút v posledných zápasoch. Naši dvaja noví hráči Božovič a Stamenkovič boli na palubovke trochu dlhšie. Vedeli sme, že Nitra nie je v dobrej situácii, mrzí ma to kvôli klubu a mestu, im želám lepšie časy. Nevedel som, čo očakávať od tohto stretnutia. Hráčom som však zdôraznil, aby tento zápas odohrali seriózne a podarilo sa nám zápas rozhodnúť už za polčas. Čo rozhodlo? Snažili sme sa hrať našu hru, mali sme viac hráčov v rotácii ako Nitra a hrali sme tvrdšie ako súper. Musíme sa pripraviť na ďalšie zápasy, lebo si chceme vybojvoať čo najlepšiu pozíciu pre play-off."

Adam Samek (hráč Nitry): "Súper nám ušiel na začiatku stretnutia, a to o 17 bodov hneď v polovici prvej štvrtiny. Ťažko sme sa dostávali späť do zápasu. Handlová hrala rýchlo. My sme poľavili v obrane, z čoho následne pramenili ľahké koše súpera. Zároveň boli voľní na trojke. Súper si dokázal vytvoriť vysoký náskok a stretnutie sme už len dohrávali."

Peter Sedmák (hráč Handlovej): "Myslím si, že dnes sme boli od začiatku do konca jasný favorit, čo sme potvrdzovali našou hrou na palubovke. Sme radi, že sme vyhrali v stretnutí, ktoré skončilo väčším rozdielom."