HBK Prievidza – BK AX SPU Nitra 66:77

21.02.2009 21:57

HBK Prievidza – BK AX SPU Nitra 66:77 (22:18, 9:20, 17:16, 18:23)
Najviac bodov: Bosák 17, Szalay 16, Livajič 10 - Lawrence 19, Vido 17, Fapšo 16
TH: 10/8 - 13/12, fauly: 19 - 15, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Ženiš, Šarišský a Šramko, 2200 divákov

Na úvod strenutia Tomek zahodil jasnú pozíciu pod košom a tým akoby začal streleckú nemohúcnosť Nitry. Naopak, Prievidzi sa darilo zakončenie a po Štorcelovej trojke na začiatku 5. minúty svietil na ukazovateli skóre stav 9:0. Následne zaznamenal Fapšo prvé body hostí, no domáci si stále držali dostatočný bodový odstup, keď ich držala najmä trojková streľba. Oživenie do radov Nitranov priniesol Roman Vido a v poslednej minúte prvej štvrtiny sa hosťom Lawrencovom koši podarilo skresať vedenie HBK len na 4 body.

Druhú periódu začal úspešnou trojkou Lawrence a keď Červenka pridal ďalšie dva body, Nitra išla prvý krát v zápase do vedenia 22:23. Tréner hostí “mexo“ Urban nechal takmer celú druhú štvrtinu oddychovať Hilla, no výborne ho zastúpil Stando Votroubek, ktorý okrem dvoch troják v prvom polčase pridal aj výbornú obranu na domáceho Szalay. Prievidzi sa takmer úplne prestala dariť hra i streľba, čoho výsledkom bolo chudobných 8 bodov domácich v tejto časti hry. Hostia, vedený skvelým Lawrencom hrali uvoľnene, predviedli pár pekných akcií a tak si celkom zaslúžene vypracovali vedenie pred polčasom v pomere 31:38.

Nitrania nastúpili do druhého polčasu v základnej zostave a Prievidžania dali na úvod rýchle dva koše, neskôr sa im dokonca po trestných hodoch Livajčiča poradilo vyrovnať na 41:41. Kto čakal, že od tohto momentu domáci hnaní výborným publikom prevezmú iniciatívu, mýlil sa. Nitra už ani raz nepustila svojho súpera do vedenia a keď Lawrence a Vido na konci tretej štvrtiny premenili svoje šestky, stav bol pred poslednou periódou 48:54.

Nitra, opäť hrajúca bez Hilla, ale s Votroubkom, si nenechala siahnuť na svoj náskok, dokonca v 5. minúte po Votroubkovom koši natiahla rozdiel na priepastných 16 bodov(52:68). Domáci síce mali snahu o zvrat v zápase, avšak ich strely im vypadávali z koša, Lawrence výborne dirigoval svoju družinu a tým vlastne nedopustil aby sa opakovala história, keď Nitra v 12. kole premhrala 16 bodové vedenie a nakoniec prehrala. Bodku za stretnutím dal Votroubek trojkou, ako inak po Lawrencovej nahrávke a stanovil tak konečné skóre na 66:77.

A splnili sme kľúče k výhre, ktoré sme uverejnili pred zápasom?

• ustrážiť domácich na trojkovom oblúku ÁNO

S výnimkou prvej štvrtiny, sme dobre pokryli domácich trojkárov, ked konečna trojková bilancia 6/22 hovorí za všetko.

• predčiť Prievidzu v bojovnosti ÁNO

Nedá sa povedať, že by Prievidza nebojovala, ale určite sme v tejto “ disciplíne“ boli domácim minimálne vyrovnaným súperom.

• nepodľahnúť atmosfére ÁNO

Naši hráči sa koncentrovali na svoj výkon, hrali si svoju hru a 2200 domácich fans odchádzalo po stretnutí smutných.