Hill bude pokračovať v Nitre

08.06.2009 13:48

Americký center Dametri Hill bude s najväčšou pravdepodobnosťou obliekať aj v sezóne 2009/2010 nitriansky dres. Túto informáciu prinieslo pondelkové vydanie MY Nitrianskych Novín. Opäť sa však potvrdilo, že Eugene Lawrence zrejme zamieri vo svojej ďalšej kariére do iného klubu. „Naopak, s Hillom sme ústne dohodnutí aj na ďalšiu sezónu. Na rozdiel od Gena má dvojsmernú letenku. Zotrvanie Votroubka bude témou ďalších rokovaní,“ povedal pre nitriansky týždenník manažér klubu Juraj Polák.

Kontrakt pokračuje Pohánkovi so Stojanovom. Už dávnejšie je známy príchod Petra Semana z Komárna. Nitra je už tiež dohodnutá s Tomekom, Vidom, Hašanom Flaškom. Detaily zmluvy sa doťahujú s krídelníkom Fapšom a skúseným Ivanom. AX SPU rokuje aj s mladým Lehmanom, ale aj s niekoľkými inými slovenskými hráčmi.

Slovenský majster z uplynulej sezóny sa stále rozhoduje, či bude hrať nejakú európsku súťaž. „Ešte nepadlo rozhodnutie, či áno alebo nie. Záleží od sponzorov, ktorí nám dajú peniaze. Som rád, že záujem o vstup do klubu prejavil Milan Kreškóci, ktorý chce byť silným pilierom a ja sa na to spolieham. Berieme pod sebe do jedného subjektu aj ženské družstvo. Do 1.júla chceme pripraviť štruktúru klubu, možno sa bude meniť aj jeho názov,“ dodal šéf nitrianskeho basketbalu.