Hviezdou dvadsiateho ôsmeho kola Hill

10.03.2009 12:42

Prvou hviezdou uplynulého kola extraligy mužov sa podľa eBasket.sk stal po druhý raz v tomto ročníku pivot Nitry Dametri Hill. Najťažší hráč pod slovenskými košmi prispel rozhodujúcou mierou k víťazstvu AX SPU Nitra na palubovke nebezpečnej Banskej Bystrice (80:76). Nitrania sa tak po zaváhaniach Pezinka a Prievidze posunuli vôbec prvýkráť v tomto ročníku na čelo extraligového pelotónu. Hill sa prezentoval najmä neomylnou rukou, keď si na svoje konto pripísal 30 bodov a 4 doskoky. Zo štrnástich streleckých pokusov za dva body premenil dvanásť. Po prvý raz sa pomýlil až v úvode druhého polčasu, keď až jeho deviata strela si nenašla cestu do koša.

Druhou hviezdou večera sa stal rozohrávač Spišskej Novej Vsi Róbert Nuber, ktorý priviedol svoje mužstvo k víťazstvu nad obhajcom titulu a dovtedy vedúcim Pezinkom (80:74). Neortodoxný tvorca hry Spišiakov bol iba tri prihrávky od cenného "triple-double". Konto súpera zaťažil 14 bodmi a pridal aj 10 doskokov, 7 asistencií a 4 získané lopty. Nuber tak naďalej potvrdzuje, že hoci patrí medzi nižších hráčov najvyššej domácej súťaže, je elitným doskakovačom.

Treťou hviezdou víkendového programu sa stal krídelník Handlovej António Bičvič. MBK aj vďaka jeho 29 bodom, 5 doskokov a 4 asistenciám dokázalo zastaviť rozbehnutý Inter Bratislava (102:86) a pripísať si v šiestom kole nadstavby na svoje konto druhé víťazstvo. Bičvič rovnako ako Hill presne mieril - z poľa premenil dvanásť zo šestnástich pokusov (trojky 2/3) a k tomu pridal stopercentnú streľbu z čiary trestných hodov (3/3).

Najlepším strelcom 28. kola bol s 31 bodmi Lorenzo Williams, ktorého Pezinok napriek tomu podľahol na Spiši. Pod oboma košmi kraľoval vďaka 14 doskokom Gabriel Szalay, no ani jeho výkon nestačil mužstvu na plný bodový zisk. Prievidza prehrala v Leviciach. Najviac asistencií rozdal pri víťazstve nad Interom tvorca hry Handlovej Denarryl Rice (8). Zaujalo ešte aj osem strát Levičana Nenada Miloševiča.

Koeficient užitočnosti (skupina 1.-6. miesto)

1. Lorenzo Williams AB Cosmetics Pezinok 36
2. Dametri Hill BK AX SPU Nitra 29
3. Róbert Nuber Spišská Nová Ves 26
4. Doan Merritt ŠKP Banská Bystrica 26
5. Nenad Miloševič Astrum Levice 24