Hviezdou dvadsiateho piateho kola Červenka

19.02.2009 18:05

Prvou hviezdou dvadsiateho piateho kola extraligy mužov sa podľa eBasket.sk stal krídelník AX SPU Nitra Andrej Červenka. Takmer dvojmetrový odchovanec levického basketbalu bol jednou z kľúčových postáv pri stredajšom víťazstve nad majstrovským Pezinkom (104:87). Nitra sa zásluhou tohto triumfu udržala bok po boku Pezinčanov v boji o druhú priečku po dlhodobej časti sezóny. Červenka si na svoje konto pripísal 23 bodov, najviac z domáceho mužstva, keď z trinástich streleckých pokusov z poľa premenil deväť. Na svojom konte mal aj šesť doskokov a štyri asistencie.

                                    

Druhou hviezdou uplynulého kola je rozohrávač Interu Bratislava David Toya. Aj zásluhou jeho 23 bodov, 10 doskokov a 5 asistencií je situácia v boji o posledné dve miesta v play-off stále dramatickejšia. Po víťazstve „žlto-čiernych“ nad Komárnom (76:68) majú oba tieto kluby, a spoločne s nimi aj Popradom, na svojom konte po 37 bodov. Ďalší priebeh nadstavby tak sľubuje na tomto konci tabuľky priam detektívnu zápletku.

V poradí tretím hráčom s ocenením „hviezda večera“ je pivot Banskej Bystrice Ivan Škara. Jedna z najväčších opôr „policajtov“ zabrala aj v priamom súboji o štvrtú priečku a pri víťazstve nad Levicami (83:71) zaznamenala 15 bodov a 16 doskokov.

Najlepším strelcom 25. kola sa s 34 bodmi stal tvorca hry AB Cosmetics Pezinok Lorenzo Williams, ale ani to nestačilo jeho tímu na víťazstvo v Nitre. Pod oboma košmi kraľoval vďaka 16 doskokom Banskobystričan Škara. Najviac, 11 asistencií rozdal Nitran Eugene Lawrence. Zaujalo aj šesť trojok Denarryla Rica (Handlová), tri bloky Jozefa Vojteka (Handlová) a sedem ziskov Rica Griera (Poprad).

Koeficient užitočnosti (1.-6.miesto)

1. Eugene Lawrence BK AX SPU Nitra 34
2. Lorenzo Williams AB Cosmetics Pezinok 33
  Igor Pešta BK 04 AC LB Spišská N. Ves 33
4. Andrej Červenka BK AX SPU Nitra 31
5. Ivan Škara ŠKP Banská Bystrica 28

ebasket.sk