Hviezdou dvadsiateho šiesteho kola Lawrence

26.02.2009 14:45

Prvou hviezdou dvadsiateho šiesteho kola extraligy mužov sa podľa eBasket.sk stal rozohrávač AX SPU Nitra Eugene Lawrence. Hráč mesiaca november, december a január získal už piaty raz cenu pre najlepšieho hráča „večera“. Bývalý hráč prestížnej univerzity St. John´s bol rozhodujúcou postavou pri víťazstve „vysokoškolákov“ na palubovke lídra v Prievidzi (77:66). Nitrania sa tak udržali v hre o prvú priečku po dlhodobej časti sezóny a súperovi oplatili domácu prehru zo začiatku ročníka. Lawrence bol s 19 bodmi najlepším strelcom svojho mužstva a okrem toho rozdal 14 asistencií a doskočil päť lôpt.

Druhou hviezdou uplynulého kola je rozohrávač Popradu Zachary Ingles. V streleckej prestrelke o postup do play-off proti Interu Bratislava (106:97) ťahal svoj tím najmä vďaka presnej ruke. Na svoje konto si pripísal 31 bodov, tri doskoky a rovnaký počet asistencií. Súpera ničil najmä trojkovou streľbou, keď na osem ďalekonosných projektilov potreboval trinásť streleckých pokusov.

Na pozíciu tretieho hráča s ocenením „hviezda večera“ sa v nabitej víkendovej konkurencii presadil pivot Spišskej Novej Vsi Igor Pešta. V súboji s Levicami (99:68) zaznamenal 21 bodov, 8 doskokov a na dva koše prihral, no zaujal najmä takmer neomylnou rukou z hry. Z jedenástich striel premenil desať, čo istotne privádzalo súpera do zúfalstva.

Najlepším strelcom 26. kola sa s 31 bodmi stal Ingles. Pod oboma košmi kraľoval vďaka 16 doskokom Pezinčan Glen Whisby, keď si pripísal zhodne osem doskočených lôpt pod vlastným a osem pod súperovým košom. Najviac asistencií už po druhý raz v rade rozdal Nitran Lawrence (14). Zaujalo aj spomínaných osem trojok Ingelsa, 28 bodov Petra Sedmáka (Poprad) a 27 Igora Majoroša (Komárno), 11 prihrávok Róberta Nubera (Spišská Nová Ves), 15 doskokov Dominika Štefanaca (Dolný Kubín), ale najmä výkon Drewa Gibsona v drese Komárna. Americkému rozohrávačovi pri 15 bodoch, 10 asistenciach chýbali iba dva zisky k dosiahnutiu ceneného „triple-double“.

Koeficient užitočnosti (skupina 1.-6. miesto)

1. Glen Whisby AB Cosmetics Pezinok 37
2. Eugene Lawrence BK AX SPU Nitra 35
3. Igor Pešta BK 04 AC LB Spišská N. Ves 31
4. Ivan Škara ŠKP Banská Bystrica 30
5. Róber Nuber BK 04 AC LB Spišská N. Ves 25