Hviezdou kola Branislav Tomek

16.11.2012 12:53

Po Ondrejovi Haviarovi je Branislav Tomek druhým Slovákom v tejto sezóne, ktorý získal od nás honor hviezda 11. kola. Najlepší tohtosezónny výkon nitrianskeho pivota bol rozhodujúcim faktorom pri víťazstve Nitry v Banskej Bystrici (102:85).

 

Hviezda kola – Branislav Tomek
Basketbalista vysoký 205 cm a vážiaci 115 kg dostal od trénera Urbana na Štiavničkách 34 minút. Vyplatilo sa. K 21 bodom (streľba z poľa: 8/9) pridal Tomek pätnásť doskokov a získal sedem faulov – jeho celkový koeficient efektivity bol 33.

 

Čierny kôň kola – Andrej Kuffa
Kapitán bratislavského Interu potiahol svoj tím vo víťaznom zápase proti Spišskej Novej Vsi. Hoci „Vidinovci“ v priebehu duelu zaostávali za súperom aj o jedenásť bodov, napokon zvíťazili o šestnásť (77:61). Najlepším strelcom „žlto-čiernych“ nebol legionár, ale talentovaný Kuffa, autor štrnástich bodov (zo siedmich streleckých pokusov minul len dva) a šiestich doskokov.

 

Zaujali nás – Vido, Koczkáš, Thompson a Kovačevič
Zo slovenských hráčov predviedli nadpriemerné výkony aj Roman Vido a Branislav Koczkáš, pravda, ich tímom sa v stredu nedarilo. Vido dal dvadsať bodov, doskočil jedenásť lôpt a vybojoval päť lôpt, Handlová však doma prehrala s Komárnom (70:88). Prehru Banskej Bystrice s Nitrou sme už spomínali, v drese „policajtov“ si tohtosezónny strelecky rekord utvoril 22-bodový Branislav Koczkáš. Double-double za 21 bodov a desať doskokov dosiahol v Handlovej pivot Komárna Kevin Thompson. Až sedem z desiatich trojok premenil slovinský rozohrávač v službách EDYMAX-u Maj Kovačevič na palubovke ŠKP, ktorý dovedna nastrieľal 25 bodov.

 

Hviezdy kola v mužskej extralige 2012/2013:
1. kolo: Goran Bulatovič (Inter Bratislava)
2. kolo: Kevin Thompson (Komárno)
3. kolo: Ondrej Haviar (Handlová)
5. kolo: Goran Bulatovič (Inter Bratislava)
7. kolo: Jason Davis (Handlová)
9. kolo: Kevin Thompson (Komárno)
10. kolo: Maurice Acker (Spišská Nová Ves)
11. kolo: Branislav Tomek (Nitra)
"Čierne kone" kola v mužskej extralige 2012/2013:
1. kolo: Juraj Hašan (Nitra)
2. kolo: Marko Ravasz (Inter)
3. kolo: Juraj Hašan (Nitra)
5. kolo: Martin Míčka (Svit)
7. kolo: Barkley Falkner (Prievidza)
9. kolo: Martin Sýkora (Levice)
10. kolo: Jaroslav Morávek (Levice)
11. kolo: Andrej Kuffa (Inter)

basket.sk, autor: Róbert Buček