Hviezdou tridsiateho prvého kola Lawrence

23.03.2009 14:12

Prvou hviezdou uplynulého kola extraligy mužov sa podľa eBasket.sk stal už po šiesty raz v tomto ročníku rozohrávač AX SPU Nitra Eugene Lawrence. Americký tvorca hry si pri víťazstve nad treťou Prievidzou (94:77) pripísal na svoje konto 27 bodov, keď premenil osem z dvanástich streleckých pokusov z poľa (3/5 trojky) a osem z desiatich trestných hodov. Zaznamenal aj 7 doskokov a 8 asistencií. Výraznou mierou tak prispel k udržaniu aspoň teoretickej šance Nitry na prvé miesto po dlhodobej časti sezóny. AX SPU si v stretnutí s Prievidzou definitívne poistilo najhošie druhú priečku pred play-off, kam sa mohol ešte dostať ich sobotňajší súper.

Druhou hviezdou večera sa stal podkošový hráč Chemosvit Poprad Peter Sedmák. Nádejný pivot bol kľúčovým hráčom Popradčanov pri víťazstve na palubovke Interu Bratislava (86:81), ktoré definitívne rozhodlo o postupe "chemikov" do play-off práve na úkor úradujúceho vicemajstra z Bratislavy. Sedmák zaznamenal 26 bodov a 11 doskokov. Konto súpera zaťažil najmä v priebehu druhej a tretej štvrtiny, ktoré rozhodli o tm, že Chemosvit vstupoval do záverečného dejstva s dvanásťbodovým náskokom.

Treťou hviezdou stredajšieho programu je pivot majstrovského Pezinka a prvá hviezda minulého kola Peter Mičuda. Bývalý slovenský reprezentant naďalej potvrdzuje, že rozlúčka s aktívnou činnosťou by bola predsa len unáhleným rozhodnutím. V sobotu nasádazal 25 bodov do koša Banskej Bystrice a pomohol tak k víťaztsvu 91:82. Okrem toho doskočil deväť lôpt. Hoci nemal stopercentnú streľbu z poľa tak, ako sa mu to podarilo v 30. kole proti Nitre, desať premených pokusov z trinástich je vynikajúcou vizitkou.

Najlepším strelcom 31. kola bol s 31 bodmi Denarryl Rice, ale ani jeho výkon nestačil Handlovej na dobre hrajúce Komárno. Pod oboma košmi kraľoval vďaka 14 doskokom Dominik Štefanac z Dolného Kubína, ktorý však prehral dôležitý zápas o záchranu na palubovke Košíc. Po osem asistencií rozdali Lawrence, Rico Grier (Poprad), Nenad Miloševič (Levice) a aj pivot Ivan Škara (Banská Bystrica). Zaujalo však aj osem stratených lôpt Dávida Demečka (Košice), po päť trojok Juraja Suju (Komárno) a Milana Goliana (Inter), ale aj po druhý raz v rade tri bloky Branislava Brliťa.

Koeficient užitočnosti (skupina 1.-6. miesto)

1. Eugene Lawrence BK AX SPU Nitra 41
2. Branislav Tomek BK AX SPU Nitra 37
3. Peter Mičuda AB Cosmetics Pezinok 29
4. Lorezno Williams AB Cosmetics Pezinok 29
5. Ladislav Lutovský Astrum Levice 21