Inter Bratislava - EDYMAX SPU NITRA 88:89

22.11.2012 15:04

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, ale postupom času začali v prvej štvrtine preberať kontrolu Nitrania. Vďaka úspešným trojkovým pokusom Kosu vyhrávali hostia po prvej štvrtine o 7 bodov. V druhej štvrtine sa síce dostali hráči Nitry dvakrát do dvojciferného vedenia, ale Bratislavčania dokázali vždy stiahnuť toto manko na prijateľný rozdiel. Do šatní sa odchádzalo však za polčasového vedenia hostí 42:48. Po prestávke sa hráči Ľubomíra Urbana opäť vrhli na svojho súpera a razom viedli najvyšším rozdielom v zápase - o 15 bodov. Ale Bulatovič s Grahamom vrátili Inter opäť do zápasu, keď stiahli manko iba na 4 body. Hlavne vďaka lepšiemu záveru v tretej štvrtine držali hráči Edymaxu obraty zápasu vo svojich rukách. Záverečná štvrtina priniesla pre divákov ktorí si našli cestu do Hant arény výbornú drámu. Väčšinu štvrtiny si držali Nitrania odstup od súpera, ale v záverečných minútach zápasu začali robiť chyby, čo Bulatovič s Rančíkom využili na vyrovnanie skóre na 86:86. Posledná minúta priniesla nepremené šance na oboch stranách a zaujímavé rozuzlenie zápasu. Kosa stratil loptu v útoku a následne mu bola odpískaná nešportová chyba. Domáci hráč Martin Rančík premenil oba trestné hody, razom bol Inter vo vedený o 2 body a k tomu mal ešte loptu. Interisti však stratili loptu, ktorú potrestal Žvan trojkou. Na záverečný útok mali domáci hráči 5 sekúnd, zodpovednosť zobral do svojich rúk Bulatovič, ktorý ale svoj pokus nepremenil a tak sa mohli v dramatickej koncovke tešiť z víťazstva hráči Edymaxu SPU Nitra, keď porazili Inter Bratislava na svojej palubovke najtesneším rozdielom 89:88.

BK Inter Bratislava - Edymax SPU Nitra 88:89 (18:25, 24:23, 25:23, 21:18)
Najviac bodov: Bulatovič 25, M. Rančík 21, Graham 15 - Cadot 20, Kosa 17, Tomek a Geiger po 12
TH: 28/23 - 11/4, fauly: 19 - 23, trojky: 5 - 9, rozhodovali: Šarišský, Kovalčík a R. Hricišin, 1000 divákov