Inter rozhodol o svojej výhre v druhom polčase

25.01.2017 21:00

28.kolo sa pod Zoborom nieslo v znamení ligovej skúšky. Zverencov Ľubomíra Urbana čakal ďalší súper z opačnej strany ligovej tabuľky a to bratislavský Inter. Domáci dokázali súperovi sekundovať v prvom polčase, počas ktorého držali s Interom krok. Do šatní odchádzali Nitrania za stavu 45:48! Hostia chytili dych v druhej polovici stretnutia. Zlepšili obranu, z ktorej následne prechádzali do protiútokov, ktoré boli z ich strany úspešné. Domáci dokázali žlto-čiernym nastrieľať už len 20 bodov, ktoré sa odrazili na konečnom skóre. Nitra podľahla Interu v pomere 65:91. Premiéru v nitrianskom drese si v dnešnom stretnutí "odkrútil" šestnásťročný Matúš Skubeň, ktorý prichádza pod Zobor na hosťovanie zo Serede.

 

MBK SPU Nitra- BK Inter Bratislava 65:91 (23:24, 22:24,9:19,11:24)

Nitra: Pipíška 15, Jurjevič 15, Ostojič 11, Samek 9, Novysedlák 6 (Rhymes 9, Kysela, Skubeň).
Inter: Bílik 20 (4 tr.), Vlahovič 14 (4 tr.), Ondruš 14, Nuhanovič 4, Páleník (Radukič 15, Kinney 9, Hoferica 7, Kozlík 5, Mrviš 3).

 

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Odohrali sme slušný polčas. Boli sme v oklieštenej zostave, točili sme len osem hráčov, z toho 16-ročný novic Matúš Skubeň si odbil extraligovú premiéru a myslím si, že sa nestratil. Bola to len otázka času, kedy Inter odskočí. Odolávali sme, pokiaľ sme vládali, celkom slušne a prvá polovica bola dobrá. V celom zápase sme nehrali podradnú rolu."

Roman Ivan ( sistent trénera Interu): „Výkony mužstva v oboch polčasoch boli rozdielne. Začali sme vlažnejšie, súper sa chytil, dával nám koše z rýchlych protiútokov, naša obrana nebola sústredená. V druhom polčase sme začali brániť, lepšie si prihrávať do voľných pozícií a nastal obrat. Takže bol to zápas s malou zápletkou, ale nemuseli sme siahnuť na dno síl a trochu sme ich ušetrili. Využili sme zápas aj na väčšiu minutáž pre niektorých hráčov, veľký priestor dostal Ondruš, ktorý až na dve-tri chybičky odohral solídny zápas. Máme nového hráča Kinneyho, ktorý sa zžíva s kolektívom a učí sa signály, tam je ešte dosť veľa priestoru. Máme teraz voľnú sobotu, musíme sa dať trošku zdravotne do poriadku."

Peter Pipíška (hráč Nitry): "Opäť sme začali dobre. V druhom polčase na nás súper vyrukoval so zónou, a s tou sme si nevedeli dať rady. Nerozhadzovali sme dobre lopty, spravili sme veľa strát. Zároveň sme sa aj zle čítali. Kde mal ísť pas, tak nešiel, keďmala ísť streľba, nestrieľali sme. V obrane sme tiež spravili pár chýb. Keby sme hrali ako v prvom polčase celý zápas, mohlo to byť ešte zaujímavé stretnutie."  

Martin Bilík (hráč Interu): "Začiatok zápasu bol z našej strany veľmi zlý. Pristúpili sme k stretnutiu dosť ležére. V šatni sme si vysvetlili pár vecí . V druhom polčase to už bolo z našej strany lepšie a duel sme zvládli. Rozhodla naša zlepšená obrana v druhej časti hry, z ktorej nám následne vychádzal útok a vytvorili sme si náskok."

 

Autor: mbknitra.sk , foto: Martin Kilian