Komárno vyrovnalo stav série, o postupujúcom sa rozhodne v sobotu

08.04.2009 21:59

Prvé body zápasu zaznamenal po trestných hodoch domáci Barišič, no boli to hostia, ktorí udávali tón v prvej štvrtine. Po trojke Hilla viedli v 4.minúte 5:14, no Komárno odpovedalo šnúrou 7:0, avšak po Lawrencovej trojke viedli opäť Nitrania o 8 bodov(14:22). Domácim sa však podarilo v 9.minúte dotiahnuť sa na svojho súpera(19:22), ale Pohánka trojkou upravil skóre po prvej štvrtine na 19:25 v prospech Nitry.

V druhej perióde Nitrania pokračovali vo výbornej streľbe spoza veľkého oblúka, zatiaľ čo domáci sa v útočnej fáze trápili. Po Tomekovom koši v 14.minúte si hostia vytvorili najvyššie 13-bodové vedenie v zápase(27:40). V tejto časti hry sa darilo najmä Pohánkovi, ktorý zaznamenal 3 trojky, celkovo 4 v prvom polčase. Bodku za druhou štvrtinou dal dvojkou Lawrence, čím stanovil polčasový stav na 40:50.

Úvodný kôš druhého polčasu síce zaznamenal nitriansky pivot Tomek, no následne sa domáci vypli k veľkej šnúre, keď úsek medzi 21. a 22.minútou vyhrali 13:0 a začínalo sa prakticky odznova. O 4 minúty neskôr opäť viedli hostia(53:57), vtedy však prišiel ďalší trhák Komárna, keď Gibson košom sa faulom zavŕšil šnúru tento krát 12:2.

Domáci hráči si už v poslednej štvrtine nenechali siahnuť na svoje vedenie, hoci rozdiel medzi oboma celkami nebol výrazný. Najbližšie bola Nitra k vyrovnaniu v 38.minúte(82:80), no dva pokusy Dametriho Hilla vypýtať si faul pri trojkovej streľbe boli neúspešné, na domácej strane sa za 3 trafili Seman s Majorošom a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté.

Dnes sme strieľali v prvom polčase s veľmi dobrou úspešnosťou, keď sme premenili 9 z 14 trojbodových pokusov, no v druhom polčase iba 2 z 11. Navyše sme v druhom polčase nebránili tak agresívne ako v prvých 3 dueloch série, keď sme za druhý polčas inkasovali až 52 bodov. Ani na doskoku sme nemali takú markantnú prevahu ako tomu bolo v predchádzajúcich zápasoch, čo sa prejavilo najmä v poslednej štvrtine, keď nám Komárno dalo dôležité koše z druhých šancí. Naším najlepším strelcom bol Lawrence, ktorý zaznamenal  20 bodov, ku ktorým pridal 4 doskoky a 5 asistencií. Peťo Fapšo pridal 16 bodov, no spolu s Ľubošom Pohánkom(14 bodov) bodovali najmä v prvom polčase. Dametri Hill zaznamenal 17 bodov, no premenil iba 5 z 15 streleckých pokusov. Braňo Tomek dnes k 15 bodom(streľba 7/11) pridal 7 doskočených lôpt.

Táto séria napokon dospela až k piatemu, rozhodujúcemu zápasu, ktorý sa bude hrať v sobotu, o 18:00 v športovej hale SPU v Nitre. Práve pre tento moment sme hrali celú sezónu a my všetci v Nitre veríme, že nie nadarmo.

MBK Rieker Komárno - BK AX SPU Nitra 92:83 (19:25, 21:25, 29:14, 23:19) - stav série 2:2
Najviac bodov: Jurík 19, Majoroš a Suja po 15 - Lawrence 20, Hill 17, Fapšo 17
TH: 16/14 - 22/16, fauly: 22 - 20, trojky: 14 - 11, rozhodovali: Sudek, Lukáč a Ženiš, 650 divákov