Košice v Nitre nezaváhali

15.03.2017 21:10

MBK SPU Nitra - KB Košice 69:107 (13:19, 23:27, 20:26, 13:35) 

MBK: Rožánek 18, Jurjevič 17, Pipíška 13, Kaša 4, Zaťko 4 (Samek 6, Skvašík 5, Horinka, Trepáč).
KB: Žiak 17, Matovič 17, Baťka 13, Baldovský 7, Nikolič 5 (Siladji 12, Dratva 9, Vukovič 9, White 8, Galata 8, Duda 2)

Stretnutie 40. Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy znamenalo pre Nitranov náročnú skúšku. Mladíci hostili lídra súťaže KB Košice. Aktuálni držitelia Slovenského pohára to s bojovnými nitrianskymi basketbalistami rozhodne nemali jednoduché. Zverenci Ľubomíra Urbana dokázali hosťom statočne sekundovať. Do polčasu udržiavali odstup od súpera o 10 bodov. Hru si dokázali kontrolovať aj po výmene strán. Zmena však nastala v  poslednej časti hry. Nitrania doplatili na chyby a stratené lopty. Hostia zas vyrukovali s agresívnom obranou. Postrážili si obranné aj útočné doskoky a Nitranov prestrieľali o 38 bodov. 

 

Povedali po zápase: 

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Niektoré fázy hry boli dobré. Záver sa zvrtol aj vďaka tomu, že sme dali príležitosť celej lavičke. Každopádne to bol dobrý zápas s kvalitným súperom. Košice vyhrali Slovenský pohár, sú prvé v lige, vďaka ich spôsobu hry a agresivite to bola pre nás lekcia. Ale v mnohých momentoch sme celkom dobre obstáli. Mám zo zápasu podstatne lepší dojem ako na Interi."

Richard Leško (tréner Košíc): "Zvládli sme povinné víťazstvo, hoci nebolo to nič oslnivé z našej strany. Aj v tretej štvrtine, keď rozdiel stále nebol veľký, sme kontrolovali zápas a obavy o výsledok som nemal. Minutáž sme rozložili podľa plánu, všetci si zahrali do sýtosti, s tým som spokojný. Máme teraz v lige pauzu, tak si dnešný zápas trošku preberieme a začneme sa pripravovať na zvyšok sezóny. Nitranom gratulujem k skonsolidovaniu sa a prajem im veľa úspechov do budúcej sezóny." 

Roman Skvašík (hráč Nitry): "Dnešný zápas sme začali celkom dobre. Myslím si, že nás Košičania možno trochu podcenili, a to sme v úvode dokázali využiť. Na konci sme úplne stratili koncentráciu, čo súper poľahky zužitkoval. Počas zápasu sme si udržiavali nižší bodový rozdiel, ale v závere hostia ukázali skúsenosti. My sme poľavili, spravili nejaké chyby a z toho vznikol opäť vyšší inkasovaný bodový rozdiel."   

Milan Žiak (hráč Košíc): "S našou hrou v polčase nemôžeme byť spokojní. Predstavovali sme si to inak. Musím však pochváliť súpera. Padli im tam nejaké ťažšie strely. Som rád, že v druhom polčase sme už hrali svoju hru. Rozhodla naša agresívnejšia obrana a to, že sme si dávali pozor na obranné aj útočné doskoky." 

 

Foto: Miroslav Slávik