Ladislav Stojanov: Je tu priestor na zbieranie ďalších skúsenosti

12.03.2016 10:27

 

Nitriansky krídelník Ladislav Stojanov patrí v tíme Petra Semana k hráčom, ktorí majú najviac skúseností. Pod Zobor prišiel po minulej sezóne z tímu majstrovského Komárna, v ktorom ho trápilo zranenie. V družstve Nitry trávil na palubovke gro hracieho času, počas ktorého sa vo viacerých prípadoch stali jeho premenené trojky kľúčovým momentom zápasu.

 

Základnú časť ste pod Zoborom uzatvárali ešte zápasom proti Spišskej Novej Vsi a po nej Vás už čakala dvojica zápasov v Prievidzi. So Spišskou to však nebolo jednoduché. Ako si to videl ty?

- Vopred stanovený cieľ, ktorý sme mali pred zápasom, sme splnili - výhra zostala na našej strane. Ak sa však pozrieme na priebeh stretnutia, tak ho nemôžeme hodnotiť kladne. Tretia štvrtina bola z našej strany výborná. Dobre sme sa vrátili po prestávke do zápasu, získali sme náskok. Zrazu sme sa ocitli akoby pod tlakom, ostali sme nervózni a súper sa doťahoval. Ale v konečnom dôsledku sme to zvládli.

 

Postúpili ste do play-off. To bol predsezónny cieľ, takže spokojnosť?

- Viac-menej áno. Mali sme však šancu ísť ďalej z lepšej pozície, ako z poslednej postupovej.

 

Čo hovoríš na štvrťfinálového súpera?

- Samozrejme, Prievidza je jasným favoritom, ale netreba nás hneď odpisovať. Podľa mňa pre týchto chlapcov a osobitne aj pre mňa je česť hrať proti takémuto súperovi, ktorý má v lige čo najvyššie ambície. Poniektorí sa môžu len ukázať a získať nejaké ďalšie skúsenosti, veď pre väčšinu je to prvé play-off. 

 

Odohrali ste záverečný zápas základnej časti a aj úvodný duel štvrťfinálovej série na palubovke Prievidze. Akoby sa zdalo, že tam podávate lepšie výsledky než doma. Čo si o tom myslíš?

- Ťažko to takto hodnotiť. Nechcem ani povedať, že by nás u nich možno podcenili. Musíme ísť do toho zápasu ako do každého iného a nemyslieť na to, či je to doma alebo vonku. Sú to pre nás možno posledné stretnutia.

 

Základnú časť máme za sebou, a ako vravíš, toto môžu byť posledné zápasy družstva v aktuálnom ročníku. Tak ako sa ti hrávalo v tíme Nitry?

- Veľmi dobre. Som tu spokojný. Chalani sú super partia, tak ako som hovoril pred sezónou, rovnako to hodnotím aj teraz. Nešlo mi tu o to, kto koľko skóruje. Bola pre mňa prvoradá hra kolektívu. Mrzia ma tie dva zápasy, konkrétne so Svitom a Karlovkou, ktoré sme doma pokazili. Naše ambície sa po týchto dueloch, ak by boli úspešné, mohli trocha navýšiť. Ako som už povedal, mohli sme postúpiť z iného miesta.

 

Aké budú tvoje prípadné kroky po sezóne?

- To ešte neriešim. Ďalšia sezóna je ešte ďaleko a hlavne musíme dohrať túto. :-)

 

Autor: Daniela Okošová/mbknitra.sk, foto: Rastislav Búgel