MBK Baník Handlová - EDYMAX SPU NITRA 103:101

30.12.2012 12:42

Do zápasu vstúpili aktívnejšie Nitrania, ktorí si začali od prvých minút budovať náskok. V druhej štvrtine sa však prihlásili k slovu aj domáci hráči, ktorí dokázali mini šnúrou 6:0 zmazať náskok súpera. Hostí to nejako výrazne neovplyvnilo a opäť prebrali taktovku do svojich rúk. Nakoniec odchádzali zverenci Ľubomíra Urbana do šatní za 7-bodového vedenia 53:46. Po prestávke však hráči Edymaxu zaspali začiatok a umožnili Handlovčanom sa držať v zápase. Vďaka lepšej koncovke v tretej 10-minútovke však boli všetky tromfy v rukách Nitry. Záverečná časť priniesla úplný iný priebeh zápasu, Handlová zmazala manko a sama sa dostala do vedenia v zápase. V posledných minútach sa diváci dočkali veľkej drámy, ale Bridgewaters dokázal premeniť dôležité body a držal tak Handlovú vo vedení v zápase. Anthony McClain síce vyrovnal trestnými hodmi na 101:101, ale po time-oute Handlovej zahrali domáci dobrý signál a Crimmins dal víťaznú dvojku. Nič nezmenil ani Kosa so svojim ďalekonosným pokusom a tak sa mohla Handlová tešiť z víťazstva 103:101 nad Nitrou.

MBK Baník Handlová - Edymax SPU Nitra 103:101 (21:24, 25:29, 26:25, 31:23)
Najviac bodov: Bridgewaters 47 (7 trojok), Crimmins 19, Haviar 17 (4) - McClain 39, Geiger 18, Žvan a Cadot po 14
TH: 35/24 - 23/15, fauly: 23 - 28, trojky: 13 - 6, rozhodovali: Brziak, Tomašovič a Doušek, 500 divákov