MBK Rieker Komárno - EDYMAX SPU NITRA 76:67

10.01.2013 10:30

Nitrania vstúpili síce do zápasu lepšie, ale domáci tím nenechal nič na pochybách a od úvodných minút začal jasne diktovať tempo zápasu. Zverenci Františka Róna využívali chyby hráčov Edymaxu a v prvej štvrtine dokázali odskočiť svojmu súperovi do dvojciferného náskoku. V druhej 10-minútovke sa zobudili aj hráči Nitry, ktorí dokázali stiahnuť manko iba na 4 body, ale množstvo chýb opäť umožnilo domácim vrátiť stav tam, kde mal byť. Koncovku prvého polčasu zachraňoval svojimi trestnými hodmi Cadot, vďaka ktorému odchádzali zverenci Ľubomíra Urbana do šatní za stavu 43:29 pre súpera. Po prestávke sa nezmenil obraz hry, Komárčania držali pevne zápas vo svojich rukách a nedovolili hosťom žiadne väčšie zdramatizovanie. Nitra síce dokázala v záverečnej časti znížiť manko na 8 bodov, ale vďaka nepremeneným strelách boli opäť raz na koni hráči Komárna. Záver sa už potom iba dohrával, Cadot svojimi bodmi v závere znížil na rozdiel 9 bodov a tak si nakoniec Nitra pripisuje druhú prehru v rade, tentoraz na pôde Komárna v pomere 67:76.

MBK Rieker Komárno - Edymax SPU Nitra 76:67 (27:15, 16:14, 16:18, 17:20)
Najviac bodov: Bílik 18, Thompson 16, Lowe 15 - Cadot 18, Kovačevič 13, McClain a Tomek po 9
TH: 21/14 - 14/10, fauly: 18 - 20, trojky: 10 - 9, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč a Hricišin, 760 divákov