Moje MVP sú ocenením celého tímu, tvrdí Lawrence

20.04.2009 16:43


Slovenská basketbalová asociácia udeľuje pravidelne ocenenie pre najlepších hráčov mesiaca najvyššej súťaže mužov. Šesť tohtosezónnych trofejí si rozdelili dva hráči. Dve ocenenie získal pivot Interu Bratislava Vincent Polakovič a jasne dominujúcim hráčom na slovenských palubovkách sa stal rozohrávač Nitry Eugene Lawrence. Americký tvorca hry dominoval v štyroch mesiacoch, keď po sérii v novembri, decembri a januári pridal aj marcové víťazstvo.

„Toto je moja štvrtá trofej,“ povedal s istotou po prebraní posledného individuálneho ocenenia v tejto sezóne Lawrence a dodal: „Zase toľko cien nemám, aby som v nich stratil prehľad. Tieto MVP sú však mojimi prvými individuálnymi úspechmi v profesionálnej kariére. Niečo mám však aj z NCAA, kde som bol MVP Vianočného turnaja alebo Big East Assists Leader.“

Napriek tomu, že cena MVP ide vždy len na tričko jediného hráča, Lawrence nechce dopustiť, aby sa zabudlo na jeho spoluhráčov. „Je to skvelý pocit, ale neberiem to iba ako moju zásluhu. Je to ohodnotenie práce celého mužstva, vrátane trénera. Hráme tímový basketbal a ja za veľa ďakujem práve všetkým okolo seba,“ komentoval Lawrence.

Hráč vyrastajúci v Brooklyne a na univerzite, kde hrávali aj Ron Artest alebo Chris Mullin, mal s každou prichádzajúcou trofejou stále väčšiu radosť. O rutine nemôže byť ani reči. „Bol som veľmi rád, lebo v lige je veľa dobrých hráčov,“ povedal s veľkým úsmevom Lawrence, ktorý prezradil aj svojich vlastných MVP sezóny: „Ťažko vybrať jedného a nerád by som na niekoho zabudol. Ale jedným z najlepších hráčov súťaže je Lorenzo Williams. Vysokú kvalitu majú ale aj Saša Avalič a Gabriel Szalay.“

Nitra je prvým klubom v profesionálnej kariére mladého rozohrávača. Slovenská extraliga prvou súťažou okrem NCAA. „Musel som sa rýchlo prispôsobiť. Hrá sa tu celkom iný basketbal. Veľa zo svojej hry som si však ponechal. Prihrávka je pre mňa prvá a stále sa snažím byť agresívny. Ak aj nie som na palubovke, povzbudzujem spoluhráčov z lavičky. Keď som na palubovke, snažím sa im poskytnúť kvalitný servis a držať v hre všetkých, čo sú na ihrisku,“ dodal na záver pre eBasket.sk Lawrence.

ebasket.sk, autor : Martin Galajda