Návraty : Levice si doma s Nitrou na druhý pokus poradili

17.02.2009 11:28

Vrátia sa Levice opäť k výkonom zo začiatku sezóny? Tréner Peter Kováčik  vidí zmenu oproti zápasom z posledných týždňov. „Určite sme potrebovali takéto jasné víťazstvo nad veľmi silnou Nitrou.Ale je pravdou aj to ,že naše výkony majú stúpajúcu tendenciu hlavne v SP a v zápase v Prievidzi a to je veľmi pozitívne zistenie.“

Po troch týždňoch v Leviciach opäť hostili v derby zápase Nitru. A hosťom mali čo vracať. Prehra o dva body z posledného kola základnej časti nepotešila hráčov, funkcionárov a sklamala najmä divákov. Odpoveď na túto prehru prišla v 24.kole , keď tie isté Levice zdolali tú istú Nitru presvedčivo 91 : 75. „Oba zápasy mali niekoľko spoločných čŕt - vysoké nasadenie oboch družstiev,kde dominovali hlavne obranné činnosti,rýchly a agresívny basketbal.Rozdielna bola naša hra,ktorá v rozhodujúcich chvíľach druhého zápasu zápasu bola takticky vyspelejšia,s vysokou streleckou úspešnosťou,“ vrátil sa k týmto dvom duelom coach Astrumu.

Po odchode pivota Dawsona to nevyzeralo s podkošovou hrou Levíc ružovo, najmä, keď Nitra disponuje výborným Hillom. Situáciu na poste pivota tak vyriešili angažovaním známej tváre Stjepana Gavrana a ten trénera v premiére v novom drese trénera nesklamal. „Určite ma v tomto zápase nesklamal a vzhľadom,ku krátkosti času jeho pobytu pri našom družstve patril v zápase medzi spoľahlivým hráčov. Je hráčom ,ktorý družstvu vie pomôcť hlavne v obranných činnostiach a jeho prehľad v hre ,dobré útočné a obranné doskakovanie je to ,čím by mohol môjmu družstvu veľmi úžitočný.“  Pre úplnosť  dodajme, že Gavran zaznamenal za 20 minút na ihrisku päť bodov a sedem doskokov.

Pozíciu lídra na seba v sobotu zodpovedne zobral Nenad Miloševič a hosťujúceho rozohrávača Lawrenca tentokrát svojim výkonom zatienil. Nenad bol streleckým lídrom s 27 bodmi a zaznamenal  aj 6 asistencií. K Miloševičovi sa pridal veľký bojovník Lutovský, výborný zápas odohrali aj Živický s Klárom.

Nitra pricestovala  k svojmu súperovi po ďalšie dva body, no zbabraná druhá štvrtina ich o túto šancu prakticky pripravila. V tejto časti hry si domáci vybudovali rozhodujúci náskok. Keď sa Nitrania už-už nadychovali k vyrovnaniu, tak prišla stratená lopta a Levičania boli opäť na koni. Za zmienku stojí výkon Tomeka, ktorý si opät svojou hrou začína budovať rešpekt pod oboma košmi. Nitranom určite chýbali body Lawrenca, keď konto súpera zaťažil „len“ 10 bodmi.  Po tomto derby má tréner Urban o čom rozmýšľať, lebo už v stredu cestuje pod Zobor ďalší tím zo špice tabuľky, Pezinok.

1600 divákov videlo pekný, bojovný basketbal a konečne aj so šťastným koncom pre svojich miláčikov. Treba povedať,  že levický divák si túto výhru zaslúžil a určite bude svojich ťahať za ďalšími podobnými peknými zápasmi, najbližšie už v stredu v Banskej Bystrici.

probasket.cz, autor : Stanislav Findra