Nemôžeme si dovoliť ďalšie zaváhanie, hovorí Červenka

03.04.2009 11:45

Až v troch štvrťfinálových sériách extraligy mužov je po dvoch zápasoch stav 1:1. Dva najlepšie tímy základnej časti Pezinok a Nitra dokázali v stredu odčiniť domáce zaváhania a vyhrali na pôde svojich súperov v Poprade resp. v Komárne. Tretia Prievidza ako jediná vyhrala oba súboje a je tak už iba krôčik od postupu do semifinále. V poslednom meraní síl medzi Spišskou Novou Vsou a Levicami sa ako v jedinom zatiaľ hrá podľa hesla môj dom, môj hrad. Obaja vyhrali duel pred vlastnými divákmi a stav je tak 1:1 na zápasy.

Asi najdramatickejší súboj celej sezóny mohli vidieť diváci v stredu v Komárne, kde sa o víťazovi rozhodlo až po dvojnásobnom predĺžení. Hostia z Nitry vyrukovali na súpera so skonsolidovanou obranou, na ktorú domáci nedokázali nájsť recept. MBK Rieker potom počas celého zápasu doťahoval manko z úvodnej štvrtiny. “Prišli sme do Komárna s tým, že musíme za každú cenu vyhrať. Mali sme dobrý nástup do zápasu. Vytvorili sme si určitý náskok, z ktorého sme ťažili až do záverečnej štvrtiny. Súpera sme mali prečítaného, ničím nás neprekvapil. Vedeli sme, že keď si s nami nevedia dať rady, tak pristúpia k zónovej obrane. Potrebovali sme sa hlavne sústrediť na náš výkon, čo sa nám nakoniec aj podarilo,“ povedal pre eBasket.sk hráč Nitry Andrej Červenka.

Nitrania sa vďaka tomuto súboju reálne vrátili do hry a doma sa môžu po prvý raz v sérii ujať vedenia. Vysokoškoláci sú pripravení urobiť preto všetko. „Určite si nemôžeme dovoliť ďalšie zaváhanie. V Komárne sme si vybojovali späť výhodu domáceho prostredia, nechceme ju opäť stratiť. Neočakávam, že bude na našich pleciach väčší tlak, ako tomu bolo doteraz. Potrebujeme hrať svoju hru, ktorá nám prinášala ovocie. Z hráčov súpera dokáže každý vystreliť, a tak si nemôžeme dovoliť brániť iba ich najlepšie individuality. Aj tu bude treba myslieť kolektívne,“ prezradil recept na MBK Rieker Andrej Červenka.

ebasket.sk, autor : Viktor Magdolen, Michal Mašľany