Nešlo len o víťazstvo a dva body

11.12.2012 14:41

Nitra v stredu prišla o prvú priečku v extraligovej tabuekľ. Mohli za to najmä dve prehry v rade. Zverenci trénera Ľubomíra Urbana totiž najprv dostali pred vlastným publikom príručku od Komárna (61:73) a potom prehrali aj na pôde rozbehnutej Spišskej Novej Vsi (75:89). Zaváhania Nitry posunuli na prvú pozíciu Levice. Lenžie nie nadlho. V sobotu sa obaja rivali stretli zoči-voči v meste pod Zoborom. Z víťazstva (87:81) sa tešili domáci, ktorí sa tak zároveň vrátili na čelo tabuľky. Pravda, Levice majú k dobru jeden a Komárno hneď dva zápasy.

 

Peter Seman, hrajúci asistent trénera Urbana, zložil najprv hold obom aktérom: "Bol to na slovenské pomery výborný zápas, čo sa týka útočnej i obrannej stránky. Mal dobrý náboj, nechýbala agresitiva." Potom jeden z najskúsenejších extraligových basketbalistov uviedol hlavný dôvod, prečo jeho spoluhráči a dnes už tak trochu aj zverenci uštedrili hosťujúcemu Astrumu štvrtú prehru v sezóne: "Levice boli agresívnejšie v úvode zápasu. Neviem, či v závere im už nedochádzali sily, my sme prejavili väčšiu agresivitu práve na konci, čo zrejme rozhodlo."

 

Podľa Petra Semana víťazstvo nad kvalitným súperom a navyše po dvoch prehrách má pre hráčov nitrianskeho Edymax SPU aj dôležitý psychologický rozmer: "Sezóna je dlhá. Víťazstvo bolo dôležité z mentálneho hľadiska. Nemyslím si, že zvíťaziť bolo treba len pre samotné víťazstvo. Zdolať Levice bolo dôležité aj preto, že sa konfrontujú aj v českej lige a majú, dovolím si povedať, jednoznačne najkvalitnejší káder na Slovensku. Chlapci dokázali sami sebe, že môžu zdolávať aj najsilnejších oponentov."

Denník Šport 11.12.2012, autor: Adam Solga