Nitra hlási príchod prvej posily, reprezentanta Bahám

02.08.2016 19:51

Otázky legionárov v zostave tímu Nitry naberajú jasnejšie kontúry. Klub spod Zobora hlási pred štartom letnej prípravy príchod prvej posily. Rady Slovákov dopĺni svojimi skúsenosťami hráč bahámskeho pôvodu Quentin Demeritte.

 

Tretí ročník Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy bude premiérovým štartom Bahámčana v Slovenskej súťaži. 34-ročný "borec" predvedie pod Zoborom basketbalové zdatnosti, ktoré zozbieral počas rokov odohratých v ligách v rámci Brazílie, Mexika, Peru, Kosova či domácich Bahám. Poslednou "zastávkou" už nitrianskeho legionára bolo pôsobenie v tíme KB Besa Peja (Kosovo). Nová posila sa dohodla na spolupráci s klubom v trvaní nasledujúcej sezóny. Univerzálny hráč, ktorý je vhodný do pozícií 1-2-3-4, prichádza pod Zobor na odporúčanie J.R. Cadota, ktorého verným fanúšikom bielo-modrého dresu netreba predstavovať. "S Cadotom sme stále v kontakte. Vedel, že pracujeme s mladým tímom, do ktorého hľadáme aj skúsených hráčov. Odporúčil nám Quentina, s ktorým už máme podpísanú zmluvu na jednu sezónu:" oficiálne potvrdil príchod novej posily majiteľ klubu Ing. Stanislav Michalík.


Reprezentant Bahám, vysoký 196 centimetrov, sa k tímu Nitry pripojí 11.augusta. Aktuálne absolvuje pobyt v Španielsku, kde sa venuje práci s mládežou v rámci letného kempu. Aj z toho dôvodu v tíme pod Zoborom veria, že Demeritte bude vhodným článkom do zostavy vysokoškolákov, ktorá pokračuje v programe založenom na progrese mladých slovenských hráčov. 

 

Video: www.youtube.com/watch?v=XgmZYOnn5ro

 

 

 

Autor: Daniela Okošová/mbknitra.sk, foto zdroj: archív hráča