Nitra má po presvedčivom víťazstve 2 mečbaly na postup do finále

23.04.2009 22:29

Úvodná päťminútovka zápasu priniesla vyrovnaný basketbal, na domácej strane sa darilo Dametrimu Hillovi(10 bodov v prvej štvrtine), z hostí to sypalo najmä Ridzoňovi. Postupne preberal iniciatívu do svojich rúk domáci celok a prvú periódu napokon vyhral rozdielom 10 bodov(24:14).

Druhú štvrtinu začali trojkami kohúti z predošlého zápasu Bosák s Lawrencom. Nitra si neustále udržiavala minimálne 10-bodový odstup, pokračovala vo výbornej obrane a navyše sa domácim darila aj streľba spoza veľkého oblúka. Prievidžania absolútne nezvládli posledných 90 sekúnd prvého polčasu, keď tento úsek hry prehrali 10:0 a Lawrence krásnou trojkou so sirénou upravoval na polčasových 47:25.

Druhý polčas sa už viac menej dohrával, keď baníci nevedeli nájsť recept na dobrú obranu domácich, navyše manko z prvého polčasu bolo privysoké. Tréner hostí Rudež vyskúšal aj zónovú obranu, no Prievidza ani raz neznížila vedenie Nitry na menej ako 20 bodov.

Poslednú časť hry si Nitrania udržiavali komfortný 30-bodový náskok. Prievidza sa obmedzila iba na hru dvojice Bosák-Ridzoň, čo na dobre hrajúcu Nitru dnes nemohlo stačiť. Konečný výsledok zápasu napokon bol 93:66 v prospech BK AX SPU Nitra.

Najlepším strelcom zápasu sa stal Hill s 24 bodmi(streľba 10/12), ku ktorým pridal 8 doskočených lôpt. Eugene Lawrence zaznamenal 22 bodov, 5 doskokov a rozdal spoluhráčom 9 asistencií. Braňo Tomek si okrem ďalšieho double-double (12 bodov, 12 doskokov) pripísal aj 2 bloky. Na víťazstve sa 3 trojkami podieľal aj Pohánka,  7 bodov a 4 získané lopty pridal Peťo Fapšo a po 3 body pridali Vido s Votroubkom.

Dnes sme o našej výhre rozhodli už do polčasu, keď sme si vytvorili 22-bodový náskok, ktorý sme už s prehľadom udržali až do konca stretnutia. Touto výhrou sme získali na svoju stranu 2 mečbaly na postup do finále. Hneď prvý môžeme využiť už túto nedeľu. Naše výkony v sérií majú stúpajúcu tendenciu, no práve teraz nemôžeme zaspať na vavrínoch a najlepšie by bolo ukončiť sériu už v najbližšom dueli, preto príďte povzbudiť našich do Prievidze. Klub organizuje aj na toto stretnutie výjazd, o ktorom nájdete informácie na hlavnej stránke.

BK AX SPU Nitra - HBK Prievidza 93:66 (24:14, 23:11, 20:18, 26:23) - stav série 2:1
Najviac bodov: Hill 24, Lawrence 23, Červenka a Tomek po 12 - Ridzoň 21, Bosák 20, Livajič 8
TH: 10/8 - 23/16, fauly: 20 - 20, trojky: 11 - 8, rozhodovali: Sudek, Janáč, Kukelčík, 1200 divákov